Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Didžiųjų metų švenčių dvelksmas atkeliavo į Vilkaviškį!

Šiais metais dėl Lietuvą ir visą pasaulį sukausčiusios pandemijos suplanuoti renginiai persikėlė į virtualią erdvę – ne išimtis ir Vilkaviškio miesto eglės įžiebimo šventė.

Gruodžio 4-ąją rajono gyventojai tiesioginės transliacijos metu galėjo stebėti, kaip pagrindinė miesto puošmena nušvietė J. Basanavičiaus aikštę. Kartu aikštės prieigose tradiciškai nušvito ir visa kalėdinių eglučių alėja, kurioje daugiau nei 40 išradingai papuoštų gyvų ar iš įvairiausių medžiagų sukurtų eglučių. Šventišką nuotaiką mieste sukūrė ir įvairūs papuošimai gatvėse bei išskirtinės dekoracijos skirtingose miesto vietose.

Primename gyventojams, kad Kalėdų eglė, eglučių alėja ir kiti šventiniai papuošimai džiugins iki pat sausio 6 dienos, todėl miesto puošmenomis tikrai visi suspėsime pasidžiaugti!

****************

Gražios iniciatyvos belaukiant jaukiausių metų švenčių lauks ir kituose rajono miestuose ir miesteliuose. Kalėdinės eglutės bus įžiebtos ir Pilviškiuose, Keturvalakiuose, Gižuose, Bartninkuose, įspūdingomis puošmenomis, kaip ir kasmet, nustebins Klausučiai. Vis dėlto, dėl pandemijos situacijos visoje šalyje, šiose seniūnijose Kalėdinės lemputės bus įžiebtos be tradicinių susibūrimų ir švenčių. Nors Kalėdų eglės įsižiebs tyliai, bet jų spindinti šviesa ir jaukumas primins – Kalėdos tikrai ateina!

Jau netrukus nušvitusios Kalėdų eglės sulauks ir kybartiečiai. Centrinė miesto puošmena bus įžiebta gruodžio 10 dieną. Tądien Kalėdų laukimas startuos ir Virbalyje – čia taip pat bus įžiebta kalėdinė eglė. Gruodžio 11 d. ryškiausiomis spalvomis nušvis Vištyčio ir Pajevonio eglutės. Nors šiais metais eglučių įžiebimai bus kitokie nei įprastai – be renginių ir būriavimosi, tačiau visi drauge laukime tos stebuklingos akimirkos, kada visai netikėtai tamsa atsitrauks miestams ir miesteliams sužibus Kalėdinių eglių spindesiu.

Šventiniu laikotarpiu po rajono miestelius ir seniūnijų centrus važinės Vilkaviškio kultūros centro inicijuotas „Kalėdinis Crafteris“. Gruodžio 11 d., 17–18 val., jis aplankys Klausučius, 14 d., 17–18 val., – Gražiškius, 15 d., 17–19 val., – Gižus ir Keturvalakius, 16 d., 17–18 val., – Bartninkus, 17 d., 17–18 val., – Pilviškius, 18 d., 17–18 val., – Alvitą.

Jau pradėjo veikti Kalėdinių dekoracijų žemėlapis. Jame žymimos Kalėdų proga gražiausiai ir šventiškiausiai pasipuošusios rajono vietos. Žemėlapį rasite: https://www.vilkaviskisinfo.lt/pramogos-ka-veikti/.

Nepaisant to, kad švenčių laukimas šiemet bus kitoks, tikimės, kad į miestą išėję pasigėrėti jį papuošusiais žiburiais ir girliandomis gyventojai bei svečiai pamirš kasdienybę, prisimins tikrąją kalėdinio laikotarpio prasmę ir atsiduos geroms emocijoms. Svarbiausia saugokime vieni kitus ir apkabinkime plačia šypsena – juk artinasi gražiausios metų šventės.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top