Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Didžiausias dėmesys jaunajai kartai

2018 m. lapkričio mėn. Matlaukio kaimo bendruomenėje įsikūrė vaikų dienos centras „Atžalynas“.

2018 m. pateikę paraišką Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, gavome lėšų – 14 400 eur – projekto įgyvendinimui 2019 metams. Vilkaviškio r. savivaldybė skyrė 2 200 eur. Projekto tikslas – organizuoti vaikams turiningą laisvalaikį ir užimtumą po pamokų, vykdyti edukacines ir mokomąsias programas, ugdyti socialinius ir higieninius įgūdžius, saviraišką, sudaryti sąlygas ruošti pamokas.

2019 metais VDC „Atžalynas“ lankė 16 vaikų iš 8 šeimų. Veiklos metu vaikams buvo sukurta saugi aplinka, organizuotas vaikų popamokinis laisvalaikis: sudarytos sąlygos ruošti pamokas, vykdoma socialinė-ugdomoji veikla, atsižvelgiant į jų poreikius ir interesus, organizuojamas maitinimas.

Įgyvendinant projektą, dirbo  projekto vadovas,  dvi socialinės darbuotojos  ir šeši savanoriai.

Projekto veiklose, paminint valstybines šventes, vyko diskusijos apie šių švenčių minėjimų svarbą Lietuvai, buvo gaminami plakatai, suvenyrai su Lietuvos atributika. Vasario  16-ajai atminti vaikai lankėsi Kybartų kultūros centre, žiūrėjo filmą „Tarp pilkų debesų“. Liepos 6-ą, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, paminėjo giedodami Tautišką giesmę kartu su Matlaukio kaimo bendruomenės žmonėmis prie senųjų kaimų atminimo paminklo. Baltijos kelio 30-mečiui paminėti dalyvavo Vištyčio regioninio parko organizuotame renginyje, kurio metu klausėsi Pasaulio lietuvio Leono Narbučio prisiminimų, apžiūrėjo parodą „Lietuviais esame mes gimę“, susikibę už rankų apjuosė Vištyčio miestelio Nepriklausomybės aikštę, sugiedojo Lietuvos himną. Po renginio VDC „Atžalynas“ lankytojai  džiaugėsi iškyla laivu po Vištyčio ežerą.

Skatindami pilietiškumą, vaikų dienos centro lankytojai kartu su auklėtojomis lankė visus Matlaukio ir aplinkinių kaimų gyventojus Šv. Velykų proga linkėdami gražių švenčių ir įteikdami savo kūrybos dovanėles. Užgavėnių šventei vaikai kartu su savanoriais, pasipuošę pačių pasigamintomis užgavėnių kaukėmis, surengė žiemos išvarymo vaidinimą. Minėdami Šv. Valentino dieną gamino mielas dovanėles pasirinktam draugui. Gegužės 16-tą dieną vyko susitikimas su pasienieniečiais, kurio metu kinologai vaikams pasakojo apie savo darbo svarbą, rodė šunų dresavimo pasiekimus.

Ugdant vaikų socialinius ir higieninius įgūdžius, buvo suorganizuota daug renginių, tokių kaip popietė „Patyčių prevencija“, kurios metu vaikai galėjo išsikalbėti, šia tema gamino bendrą plakatą. Vyko bendri vaikų ir jų tėvelių susirinkimai, kurių metu buvo aptartos bendravimo problemos, surasti būdai ir numatytos priemonės joms spręsti, aptarti tolimesnės veiklos planai. Buvo suorganizuota popietė-paskaita, skirta žalingų įpročių prevencijai. Vaikai klausėsi lektoriaus, asociacijos „Keisk požiūrį“pirmininko E. Botyriaus, vyko aktyvus tarpusavio bendravimas. Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro darbuotoja, burnos higienistė, pasakojo vaikams apie burnos higieną, mokė juos teisingai prižiūrėti dantukus, dovanojo pagrindines burnos priežiūros priemones.

Skatinant vaikų meninę saviraišką, buvo gaminami įvairūs rankdarbiai, šventinės dekoracijos, organizuojami įvairūs konkursai, pavyzdžiui, fotografijos konkursas „Vasaros akimirkos“, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti prizais – knygomis.

Savo krašto pažinimo veiklų metu vaikai dalyvavo viktorinoje „Lietuvos geografija ir gamta“. VDC lankytojai kartu auklėtojomis ir tėveliais dalyvavo išvykose po Vilkaviškio rajoną:  Buvo aplankytas Matlaukio kaimo gyventojo A. Gručkiūno laikrodžių muziejus, kaimo seniūnaičio R. Mickevičiaus senųjų automobilių, motociklų ir žemės ūkio padargų bei namų apyvokos sendaikčių muziejus. Suorganizuota išvyka į Galkiemį, kur ūkininkas R. Mickevičius miško apsuptyje išpuoselėjęs nuostabų gamtos kampelį poilsiui su tvenkiniais, piliakalniu, pilies bokštu bei pavėsinėmis. Buvo suorganizuotos kelios išvykos po Vištyčio kraštą, kurių metu vaikai aplankė Vištyčio regioninio parko muziejų, džiaugėsi iškyla šilelyje, aplankė šventą šaltinėlį, keliavo Vištyčio pėsčiųjų ir dviračių taku, mėgavosi ežero vėsa, žaidė ir sportavo. Buvo suorganizuota edukacinė išvyka į Vištyčio Petro Kriaučiūno daugiafunkcinį centrą, kurios metu vaikai mėgavosi smėlio terapija, mokėsi piešti su smėliu, gaminosi atvirukus. Grįžtant aplankė Liukių kaime įsikūrusią unikalią J. Paužos sodybą su vėjo malūnu. Sodybos šeimininkas surengė vaikams fotosesiją su žirgais, vaišino šviežiu medumi.

Balandžio mėn. VDC lankytojai kartu su auklėtojomis ir tėveliais keliavo į Dzūkiją. Edukacinės išvykos metu aplankė Grūto parką, kur susipažino su sovietmečio Lietuvos istorija, stebėjosi muziejaus eksponatais, džiaugėsi tenykščiu zoologijos parku. Grįždami aplankė Druskininkų miesto įžymias vietas, keltuvų kelią, mėgavosi maudynėmis ir atrakcionais Druskininkų vandens parke.

Skatinant bendruomeniškumą ir kartų bendravimą VDC lankytojai buvo įtraukti ir į bendruomenės veiklas: tvarkydami bendruomenės namų aplinką, padėdami atlikti įvairius šventės ruošos darbus dalyvavo Sporto ir kultūros šventės „Vasaros žaidynės 2019“ pasiruošimo darbuose. Šventės metu dalyvavo žygyje su šiaurietiško ėjimo lazdomis, futbolo ir tinklinio varžybose bei įvairiose estafetėse ir rungtyse. Matlaukio kaimo bendruomenės rudens šventėje „Jei ne morkos, tai burokai“ surengė rudens darbelių parodą-konkursą „Auksinis rudenėlis“. Kartu su auklėtojomis dalyvavo bendruomenės namų aplinkos tvarkymo talkose. Popietėje „Pasaulinės žemės diena“ sėjo gėles bendruomenės namų aplinkai papuošti.

VDC lankytojų veiklą 2019 metais vainikavo gruodžio mėnesio renginiai: išvyka į Vilkaviškio miesto eglės įžiebimo šventę, kur vaikai, pirkdami meduolius, prisidėjo prie Vilkaviškio „LIONS“ klubo organizuotos labdaros akcijos, džiaugėsi Kalėdų senelio atvykimu bei fejerverkais. Dalyvavo ir Kalėdų eglutės įžiebimo po vandeniu šventėje Vištytyje, kurios metu stebėjo vaikų – nykštukų pasirodymą, ragavo žuvienę, džiaugėsi iš ežero išnirusio Kalėdų senelio dovanomis. Gruodžio 21 dieną Kalėdų senelis lankėsi ir Matlaukio kaimo bendruomenėje, kur VDC lankytojai buvo paruošę šventinę programą, dainavo ir šoko kartu su Kalėdų seneliu, džiaugėsi gautomis dovanėlėmis.

VDC lankytojai ir jų tėveliai liko patenkinti organizuotomis veiklomis. Kitais metais ir vėl žadėjo aktyviai dalyvauti visuose renginiuose, dėkojo projekto vadovei ir socialinėms darbuotojoms už rūpestį ir nuoširdų darbą organizuojant vaikams turiningą laisvalaikį, skatinantį jų saviraišką, socialinius įgūdžius, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Esame pateikę paraišką ir yra skirtas finansavimas VDC „Atžalynas“ veiklai 2020–2021 metais. Esame įsitikinę, kad einame teisingu keliu kuriant bendruomenės ir visos Lietuvos ateitį visas jėgas skirdami jaunosios kartos auklėjimui ir ugdymui.

Bendruomenės pirmininkė Daiva Dubauskienė

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top