Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Dėl licencijos verstis didmenine ar mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais išdavimo

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo Nr. I-1143 1, 10, 11, 12, 14, 15, 161, 171, 21, 22, 25, 26 straipsnių, ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimo ir 162 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas (toliau – Tabako kontrolės įstatymas), kuriuo numatyta licencijuoti mažmeninę ir didmeninę prekybą elektroninėmis cigaretėmis, jų pildyklėmis ir žoliniais rūkomaisiais gaminiais (toliau – su tabako gaminiais susiję gaminiai).

Ūkio subjektai, kurie šiuo metu vykdo ar po gegužės 1 dienos planuoja pradėti vykdyti mažmeninę ar didmeninę prekybą su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, privalo įsigyti naują licenciją. Atsižvelgiant į tai,  ūkio subjektai gali pradėti teikti paraiškas dėl licencijos išdavimo verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusias gaminiais ir pranešimus dėl licencijos išdavimo verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, dar neįsigaliojus Tabako kontrolės įstatymo pakeitimams, t. y. anksčiau nei š. m. gegužės 1 d., numatant, kad licencijos išdavimo diena yra 2021 m. gegužės 1 d.

Taip pat primename, kad ūkio subjektas, norintis gauti licenciją verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, savivaldybės vykdomajai institucijai per atstumą, per kontaktinį centrą, elektroninėmis ryšio priemonėmis arba tiesiogiai pateikia pranešimą apie planuojamą veiklą. Mažmeninės prekybos licencija yra išduodama taikant licencijų išdavimo modelį „D“. Tai reiškia, kad ūkio subjekto išankstinis patikrinimas nėra atliekamas ir ūkio subjektui pakanka pateikti pranešimą. Laikoma, kad licencija yra išduota kitą dieną nuo ūkio subjekto pranešimo apie ketinimą verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais pateikimo savivaldybės, kurios teritorijoje ketinama verstis šia veikla, vykdomajai institucijai dienos.

Tuo tarpu didmeninės licencijos verstis su tabako gaminiais susijusiais gaminiais išdavimui yra taikomas „G“ modelis. Tai reiškia, kad ūkio subjektui, pageidaujančiam gauti licenciją verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, licencija turi būti išduota arba rašytinis motyvuotas atsisakymas ją išduoti turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo paraiškos licencijai išduoti ir visų tinkamai įformintų dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti, gavimo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente.

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top