Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Daugiau pagalbos verslui: daliai įmonių dvigubinamas pirmojo paramos paketo subsidijų dydis

Vyriausybė patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą subsidijų nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms skyrimo tvarkos aprašo pakeitimą – juo bent 30 proc. apyvartos kritimą patyrę verslai, kurių pagrindinė veikla yra įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, gaus dvigubai didesnę paramą.

Skaičiuojama, kad iš jau patvirtintos paramos į papildomą subsidiją pretenduoja apie 11,2 tūkst. įmonių už 28,9 mln. Eurų sumą.

LR ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė atkreipia dėmesį, kad dėl dvigubai didesnių pirmojo paketo subsidijų įmonėms nieko nereikia papildomai daryti – lėšoms išmokėti papildomų dokumentų teikti nereikės. Įmonių, kurių paraiškos jau įvertintos ir kurios jau yra gavusios subsidijas, sąskaitas papildoma parama turėtų pasiekti maždaug per dvi savaites.

Pagal pakeistą subsidijų nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms tvarką leidžiamos valstybės pagalbos vienai įmonei riba didinama iki 1,8 mln. eurų. Taip pat nustatoma, kad reikalavimus atitinkančioms įmonėms subsidijų dydis bus automatiškai dvigubinamas. Įmonės, 2019 m. sumokėjusios daugiau kaip 2 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, nuo tos sumos gaus ne 25 proc., o 50 proc. dydžio subsidiją, o sumokėjusioms mažiau nei 2 tūkst. eurų įmonėms bus skiriama ne 500, o 1000 eurų subsidija.

Būtinos sąlygos dvigubinamai subsidijai gauti – kad vidutinė įmonės mėnesio apyvarta butų sumažėjusi 30 proc. ar daugiau, o vykdoma pagrindinė veikla būtų įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.

Iš viso nuo COVID-19 nukentėjusioms savarankiškoms ir susijusioms įmonėms numatoma paskirstyti 100 mln. eurų, šiuo metu verslui jau paskirstyta 41,2 mln. eurų subsidijų.

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top