Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Dalyvavo nuotoliniame susitikime su ESO atstovais

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė bei atsakingi specialistai dalyvavo nuotoliniame susitikime su AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) atstovais. Susitikimo metu AB ESO verslo klientų vadybininkas Andrius Daugirdas bei Elektros tinklo eksploatavimo skyriaus vadovas Tomas Keršys papasakojo apie įmonės planus, plačiai aptarė galimybes glaudžiau bendradarbiauti įgyvendinat bendruomenei svarbius projektus bei aptarė kitus aktualius su elektros energijos tiekimu susijusius klausimus.

ESO atstovai akcentavo, jog šiuo metu didžiausios investicijos skiriamos tinklų automatizavimui, oro linijų  keitimui į oro kabelių/kabelių linijas, transformatorinių rekonstrukcijai. Taip siekiama iki 2030 m. dukart padidinti sistemos patikimumą bei atsparumą ekonomiškai ir technologiškai efektyviausiu būdu. Pabrėžė, jog šiais metais į Vilkaviškio rajono tinklų rekonstrukciją ESO planuojamos investicijos sieks 1,137 mln. Eur. Visi įgyvendinami projektai padidins elektros tiekimo patikimumą, suteiks klientams geresnes ir kokybiškesnes paslaugas.

Trumpai aptarė suskystintų naftos dujų (SND) balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą. Kalbėjo, kad kol kas mūsų rajone parama SND pakeitimu kitais energijos šaltiniais pasinaudojo tik 6 namų ūkiai, o pagal Valstybinės energetikos reguliavimo tarybą (VERT) identifikuojami 33 namai, kurie galėtų dalyvauti šioje programoje.

Susirinkimo dalyviams buvo pristatytas viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimo planas 2030 metams. Siekiant mažinti transporto sektoriaus poveikį klimato kaitai ir aplinkos oro taršai, visos Lietuvos savivaldybės turės parengti savo teritorijoje per artimiausią dešimtmetį planuojamų įrengti elektromobilių įkrovimo prieigų planus. Pasak A. Daugirdo, konkrečios vietos bus derinamos tarp savivaldybės specialistų, tačiau ESO galės patarti, kuriose vietovėse tokių stotelių įrengimas būtų ekonomiškiausias. Planuojama, jog elektriniu arba įkraunamu hibridiniu varikliu varomų automobilių šalies keliuose turi atsirasti apie 240 tūkst. (dabar tokių registruojama apie 5 tūkst.), o viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimų prieigų – 6 tūkst. (šiuo metu jų yra apie 320).

Susitikime taip pat aptartas elektros energijos rinkos liberalizavimo gyventojams procesas. 2020 m. gegužės 7 d. LR Seimui priėmus Elektros energetikos įstatymo pataisas, Lietuva prisijungė prie daugumos Europos sąjungos šalių, kuriose visi vartotojai gali pasirinkti tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol gyventojai mūsų šalyje elektros energiją pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė VERT. ESO atstovai ragino nepamiršti laiku pasirinkti elektros tiekėjo, nes nepasirinkus jo, vartotojas pateks į vadinamąjį garantinį tiekimą ir už elektrą mokės brangiau.

Savivaldybės vadovai išsakė pastebėjimą dėl dažno įtampų svyravimo Vilkaviškio mieste, dėl ko ypatingai nukenčia VšĮ Vilkaviškio ligoninė. Diskusijos metu kalbėta apie galimas to priežastis, ieškota sprendimo būdų. Buvo sutarta, jog šiame objekte bus pastatytas įtampos analizatorius, kuris padės išsiaiškinti problemos priežastis.

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta glaudžiau bendradarbiauti ir dalintis informacija apie planuojamus vykdyti elektros tiekimo tinklų modernizavimo darbus, kad būtų racionaliai planuojami požeminių elektros kabelių įrengimo, gatvių asfaltavimo, šaligatvių klojimo darbai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top