Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

COVID-19 vakcinacija Vilkaviškio rajone

Informuojame, kad Vilkaviškio rajone sėkmingai įgyvendintas pirmasis vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) etapas.

Šiuo etapu Vilkaviškio rajonui buvo skirta 600 dozių vakcinos, kuriomis pirmąja vakcinos doze paskiepyti prioritetinėms grupėms priskirti asmenys. Vakcinacija buvo vykdoma atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarką bei patvirtintą prioritetinių gyventojų grupių eiliškumo tvarką. Vakcinacija vykdoma farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina.

Šiuo metu „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paskiepyti darbuotojai, dirbantys mobiliame punkte, pacientai, kuriems teikiamos slaugos paslaugos, bei slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai, Didvyžių socialinės globos namų, Gudkaimio globos namų, Gudkaimio kaimo bendruomenės savarankiško gyvenimo namų, Alvito Šv. Kazimiero namų, Kybartų socialinių paslaugų centro bendruomeninių namų gyventojai ir darbuotojai, Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai, epidemiologinę diagnostiką atliekantys specialistai, šeimos gydytojai ir kiti rajone veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, odontologai, vaistinių darbuotojai.

Dar beveik 150 vakcinų buvo skirta iš vakcinacijos centro – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų – kuriomis pirmieji buvo paskiepyti COVID-19 pacientų gydymą organizuojančios Vilkaviškio ligoninės labai didelės rizikos pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojai, kasdien aptarnaujantys pacientus ir kovojantys su pandemija, Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos darbuotojai.

Priminsime, kad prieš vakcinuojant visiems atliekamas antikūnų nustatymo greitasis testas – persirgusieji ir sergantys COVID-19 nėra skiepijami.

Taip pat atkreipiame dėmesį tų asmenų, kurie priklauso aukščiau išvardintoms prioritetinėms grupėms, tačiau dėl tam tikrų priežasčių nesuspėjote ar negalėjote pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos pirmuoju kvietimu. Jūs dar galite tai padaryti, nes dar yra sudarinėjami rezerviniai sąrašai. Dėl įtraukimo į rezervinius sąrašus prašome kreiptis į Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausiąją specialistę Rasą Širvienę, el. p. rasa.sirviene@vilkaviskis.lt. Įstaigos turėtų užpildyti pridedamą formą ir nurodyti prašomą pateikti informaciją (pridedama).

Šiuo metu intensyviai ruošiamasi kitam vakcinacijos etapui, kada bus pradedami skiepyti vyriausieji mūsų rajono gyventojai. Pirmiausia bus skiepijami 80 metų ir vyresni gyventojai, pabaigus skiepyti šią grupę, prioritetinės grupės bus skiepijamos žemėjančia tvarka, t. y. 75-79 metų amžiaus, toliau 70 metų amžiaus ir vyresni, 65 metų amžiaus ir vyresni.

Šiuo metu yra sudarinėjami norinčių pasiskiepyti sąrašai, todėl labai prašome pasidalinti šia informacija su vyresnio amžiaus artimaisiais, pažįstamais, norinčiais pasiskiepyti nuo koronaviruso. Visus, norinčius pasiskiepyti prašome kreiptis į savo gydymo įstaigą (kontaktai skelbiami www.vilkaviskis.lt), kad būtumėt įtraukti į sąrašus.

Jaunesni kaip 65 metų asmenys ir turintys rizikos veiksnius (tokie asmenys, kaip gaunantys imunosupresinius, imunomoduliuojančius ir (ar) aktyvų onkologinės ligos gydymą; sergantys cukriniu debetu su komplikacijomis; sergantys sunkiomis lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis su komplikacijomis; sergantys sunkiomis lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, cistine fibroze, lėtine obstrukcine plaučių liga; sergantys sunkiomis lėtinėmis kepenų ligomis, esant IV laipsnio kepenų fibrozei (cirozei); asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra daugiau nei 40) bus skiepijami vėliau, tačiau registruotis taip pat jau galite savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Raginame – skiepykimės ir paraginkime aplinkinius skiepytis, nes tai yra vienintelis būdas apsaugoti save, savo artimuosius ir sugrįžti į normalų gyvenimą!

Eglės Kviesulaitienės nuotr.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top