Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

COVID-19: savaitės statistiniai duomenys

Po ilgojo šventinio savaitgalio pradėjome penktąją karantino savaitę. Norime su Jumis pasidalinti per praėjusią savaitę užfiksuotais statistiniais duomenimis.

Marijampolės mobilaus punkto koronaviruso tyrimams atlikti koordinatoriaus duomenimis, per ilgąjį savaitgalį šiame punkte mėginiai paimti iš 44 asmenų (iš jų 2 – Vilkaviškio rajono gyventojai). Deja, balandžio 12 dieną tirtam Vilkaviškio rajono gyventojui nustatytas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas.

Per visas šios savaitės mobiliojo punkto darbo dienas Marijampolės mobiliajame punkte patikrinti 228 asmenys. 15 iš jų yra Vilkaviškio rajono gyventojai, likusieji – iš Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių ir kitų rajonų.

Per paskutinę savaitę nustatyti 3 nauji koronaviruso COVID-19 atvejai mūsų rajone. Iš viso infekcija diagnozuota 6 Vilkaviškio rajono gyventojams.

Registracija į mobilųjį punktą vykdoma paskambinus karštąja koronos linija 1808. Čia dirbantys specialistai, įvertinę skambinančiojo nurodytus požymius, priima sprendimą, ar būtina atlikti tyrimą mobiliajame punkte.

Taip pat primename, kad Vilkaviškio ligoninėje, vienoje pirmųjų visoje Lietuvoje, pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Karščiavimo klinika yra pasirengusi priimti VISUS rajono gyventojus, kurių šeimos daktaras priims sprendimą siųsti pacientą į šią kliniką. Vilkaviškio Karščiavimo klinikoje priimti 28 pacientai. Viso Vilkaviškio karščiavimo klinikoje, stacionaro ir priėmimo skubios pagalbos skyriuose ištirti 62 pacientai ir 89 sveikatos priežiūros specialistai. Džiugu, kad iki šiol visi atlikti COVID-19 testai buvo neigiami. Primename, kad į Karščiavimo kliniką galima vykti tik su šeimos gydytojo siuntimu. Karščiavimo klinika veikia darbo dienomis.

Karantino metu šalies savivaldybės įpareigotos užtikrinti transportavimo paslaugas iš užsienio šalių į Lietuvos rajonus grįžtantiems asmenims. Šią savaitę Vilkaviškio rajono savivaldybė transporto paslaugą suteikė 8 asmenims. Asmenys buvo vežti į Marijampolės mobilųjį punktą ar Vilkaviškio karščiavimo kliniką, taip pat į Vilkaviškio rajoną parvežti asmenys, grįžę iš užsienio, du kartus asmenys pervežti gydymui į saviizoliacijai paskirtą reabilitacijos ligoninę.

Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam tinkamas sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Šiuo metu savo patalpose izoliuojasi ir yra stebimi 170 asmenų. Tie, kurie neturi tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleidžia savivaldybių parengtose patalpose. Viso patalpose, kurias parūpino savivaldybė, šiuo metu izoliuojasi 3 asmenys.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top