Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Balandžio mėnesis – autizmo supratimo mėnuo

Šiandien Vilkaviškio Sporto ir pramogų centre vyko renginys-socialinė akcija „Supratimo medis“, skirta autizmo supratimo mėnesiui paminėti.

Renginį organizavo Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ ir Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ Alytaus skyrius.

Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ atstovės susitikimo metu papasakojo apie autizmo paplitimą, aktualumą, iššūkius ir savivaldybės galias. Buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, galimi projektai. Kaip sakė atstovės, jų tikslas ir misija – „Lietaus vaikų“ asociacijos įsteigimas Vilkaviškio rajone.

Savo asmenine patirtimi pasidalijo ir Vilkaviškio rajono gyventoja, auginanti autizmo spektro sutrikimą turintį berniuką. Pasak jos, asociacijos įsteigimas rajone yra reikalingas, kadangi ji ne tik suvienytų rajone gyvenančius ir autizmo spektro sutrikimus turinčius asmenis bei jų šeimas, tačiau ir suteiktų reikiamą informaciją.

Taip pat renginyje dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, administracijos specialistai, Vilkaviškio rajono socialiniai darbuotojai.

„Mūsų visuomenėje yra labai svarbi tolerancija ir solidarumas. Kiekvienas iš mūsų esame skirtingi, tačiau savaip unikalūs. Žmonės, kurie turi autizmo spektro sutrikimą, taip pat yra tokie patys kaip mes, tik turintys sau būdingas savybes bei charakterio bruožus, o visuomenė turi išmokti priimti kiekvieną, šiek tiek kitokį nei jis“, – kalbėjo Daiva Riklienė.

 

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top