Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Balandžio 30 dieną kviečia spręsti „Atliekų kultūros“ egzaminą

Balandžio 30 dieną visi Lietuvos gyventojai – moksleiviai, studentai, mokytojai, gydytojai, senjorai – kviečiami spręsti „Atliekų kultūros“ egzaminą. Dalyviai galės pasitikrinti, kiek žino apie atsakingą vartojimą, rūšiavimą ir kitus mūsų tvaresnės aplinkos kūrimui svarbius aspektus. Organizatorių teigimu, tai – puiki galimybė sužinoti, kurie mūsų įpročiai ir žinios yra geros, o kur – dar galime būti geresniais.

Kaip veikia atliekų tvarkymo sistema, ką gyventojai turėtų daryti su atliekomis ir panašiai, Lietuvos gyventojai jau gana ilgą laiką gali sužinoti iš „Atliekų kultūros“ rubrikos, laidų, socialinių tinklų paskyrų. O dabar atėjo laikas pasitikrinti, ką žmonėms pavyko įsisavinti, ir išbandyti savo jėgas egzamine.

„Matome, kad vis daugiau žmonių rūšiuoja, supranta poreikį tvarkyti atliekas, veža daiktus į dalijimosi stoteles „Dėk‘ui“, atranda didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Vis tik, nors tendencijos – neblogos, tobulėti kur tikrai turime, todėl „Atliekų kultūros“ egzaminas gyventojams taps puikia proga pasitikrinti, ką jau puikiai žino, taip pat – kur gali būti geresniais“, – apie iniciatyvą pasakoja „VAATC“ direktorius Tomas Vaitkevičius.

„Egzamino organizavimas šiuo metu, kai daugelis turime būti namuose, neatsitiktinis. Tikimės, kad Egzaminas bei pasiruošimas jam bus priemone prasmingam laiko praleidimui, taip pat ir priemone paįvairinti nuotolines pamokas moksleiviams. Nors esame Vilniaus regiono įmonė, pasitikrinti savo žiniais kviečiame visos šalies gyventojus.“

Norintys dalyvauti egzamine, iki pat egzamino dienos gali registruotis interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/ – čia reikia įvesti savo vardą, pavardę, savivaldybę, el. pašto adresą. Registruojantis moksleiviui (1–12 klasių) – mokymosi įstaigą, klasę. Studentams užteks nurodyti savo mokymosi įstaigą.

Besiruošiantys egzaminui savo žinias galės pagilinti egzaminui skirtoje interneto svetainėje skeelbiamos informacijos dėką, taip pat čia 2020 m. balandžio 20 d. visi norintys galės išbandyti savo žinias bandomojo Egzamino metu.

„Atliekų kultūros“ egzamino klausimai apims pačius svarbiausius rūšiavimo, tvarumo, ekologijos, atliekų surinkimo sistemos aspektus. Mažiausiems egzamino dalyviams – pradinių (1–4) klasių moksleiviams – bus pateikta 15 uždarų testo klausimų, vyresniems – 30 uždarų testo klausimų. Testo sprendimo laikas yra 45 minutės, o už kiekvieną teisingai atsakytą klausimą skiriamas 1 taškas. Egzamine gerai pasirodžiusieji gaus tai patvirtinančius diplomus.

Apie tikslų egzamino laiką dalyviai bus informuojami elektroniniu paštu. Daugiau informacijos galima rasti „Atliekų kultūros“ egzamino puslapyje arba „Atliekų kultūros“ socialinių tinklų paskyrose.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top