Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Baigiamoji kultūros projektų šventė

Gruodžio 6 d. Virbalio pagrindinės mokyklos 5–9 kl. mokinių grupė su projekto „Atverk vartus” vadove mokytoja Inga Merkevičiūte dalyvavo Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės organizuotame baigiamajame renginyje „Aš esu Lietuva“, kuriame buvo pristatytos Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų tautinių bendruomenių jaunimo bendradarbiavimo iniciatyvos. Renginys, kuriame dalyvavo Vilniaus, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių, Varėnos, Pakruojo,  Ukmergės, Kauno rajonų, Vilniaus ir Visagino miestų jaunimo bendruomenės iš 30 mokyklų, vyko Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salėje. Mokiniai pristatė įdomiausias bendradarbiavimo veiklas, papasakojo apie pasiektus rezultatus, klausėsi koncerto.

Projekto veiklų metu mes, dviejų skirtingų Lietuvos mokyklų mokiniai ir suaugę bendruomenių atstovai, užmezgėme šiltus ryšius, dalijomės savo kultūrinėmis patirtimis. Projekto „Atverk vartus“ metu mes lankėmės Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje, kurios 5–9 kl. mokiniai  buvo mūsų partneriai, parengę koncertinę programą, supažindinusią su lenkų kultūra ir tradicijomis. Vėliau mums  atsivėrė saulės šviesos nepraleidžiantys Viešpaties Apreiškimo vienuolyno vartai; savo tūkstantmečių senumo istoriją „papasakojo” Vytauto Didžiojo kelias; aukso spalvomis nusidažiusi Užutrakio dvaro aplinka mus mielai priėmė savo glėbin; Angelų kalva privertė nurimti, nugrimzti į apmąstymus; susipažinome su  gruziniškos ir karaimų virtuvės  kulinariniu paveldu.

Mūsų projekto partneriams atvykus į Virbalio pagrindinę mokyklą, visi kartu aplankėme V. Kudirkos muziejų, tautos patriarcho Jono Basanavičiaus memorialinį muziejų ir Tautinio atgimimo ąžuolyną, bendruomenės „Virbalio vartai” senųjų amatų centrą, Virbalio biblioteką, Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą, Šventąjį šaltinėlį, grožėjomės Vištyčio ežero vaizdais.

Projektas „Atverk vartus“ baigėsi, bet  dviejų mokyklų bendruomenių  vartai atviri ir tolesniam nuoširdžiam bendradarbiavimui. Šis projektas įrodė, kad skirtingų kultūrų atstovai gali puikiai sutarti, tobulėti, daugiau sužinoti vieni apie kitus, tapti tolerantiškesni. Projekto veiklos  gražiai „sugulė” į knygelę „Tarpkultūrinio ir istorinio pažinimo pamokos”, kuri buvo išleista projektui skirtomis lėšomis. Beje, ši knygelė įprasmino gražią penkerių metų abiejų mokyklų bendradarbiavimo sukaktį. Ir tai tikrai dar ne viskas, nes vieni kitų pažinimui ribų nėra, jeigu veda pirmyn istorinis ir kultūrinis alkis.

Virbalio pagrindinės mokyklos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top