Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Baigiami Bartninkų griuvėsių konservavimo darbai

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas ir Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė vyko į Bartninkus, kur apžiūrėjo vykdomus Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsių baigiamuosius restauravimo darbus.

Kam teko lankytis Bartninkų bažnyčios griuvėsiuose, tas pritars, kad tai – savo aura užburianti erdvė. Ypatinga traukos vieta jie tapo Vilkaviškio kultūros centrui pradėjus čia rengti profesionalių atlikėjų koncertus, kurie per patį vidurvasarį sutraukia tūkstančius žiūrovų. Į šiuos koncertus atvyksta ne tik mūsų rajono gyventojai, bet ir šimtai žmonių iš kur kas tolimesnių vietovių. Įspūdingi Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiai visada traukė turistus, tačiau šios šventovės liekanų saugumas jau kėlė daug nerimo.

Džiugu, kad praėjusių metų antroje pusėje pradėti pastato liekanų konservavimo darbai jau eina į pabaigą. Su jau baigiamais bažnyčios griuvėsių konservavimo darbais Savivaldybės atstovus supažindino juos vykdančios UAB „Vidara“ generalinis direktorius Darius Kemeraitis ir darbų vadovas Raimundas Petrikaitis.

Jie aprodė jau įvykdytus darbus, informavo, kokie darbai dar  vykdomi. Važiuojančius link Bartninkų miestelio jau iš toli pasitinka piramidės formos skardiniais stogais su kryžiais uždengti bažnyčios bokštai, vykdomi kiti restauracijos darbai. Viską ketinama užbaigti iki šio mėnesio pabaigos.

Tikimasi, jog užbaigus visus konservavimo darbus ši vietovė taps dar patrauklesnė turistams, nei buvo iki tol. Lankytojai vėl galės ne tik vaikščioti po saugius bažnyčios griuvėsius, fotografuotis prie unikalios plytų ir akmenų sienos, bet ir užlipti į vieną iš bokštų, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė. Joje bus galima iš aukštai pažvelgti į Bartninkų apylinkes.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top