Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Aušros“ gimnazistai Erasmus+ projekte apie tarpkultūrinį bendradarbiavimą

Asociacija „Keliauk, kad keistum“, lapkričio 21 d.–gruodžio 2 d. pakvietė grupę gimnazistų dalyvauti Erasmus+ projekte.

Projektas „Adverstising Cultures” vyko Čechticės mieste, Čekijoje ir jame dalyvavo jaunimas iš Slovakijos, Rumunijos, Vengrijos, Čekijos ir Lietuvos.

Šis projektas suteikė mokiniams galimybę pažinti kitas kultūras, laužyti stereotipus ir praplėsti savo akiratį.

Kiekviena diena projekte buvo ypatinga ir kitokia: rytą pradėdavome įvairiais pratimais, aktyviomis veiklomis, kurios pakeldavo nuotaiką ir gerai nuteikdavo visos dienos darbams. Veiklų metu gerinome ekonomikos ir verslumo žinias bei įgūdžius. Sesijose su bendraamžiais buvo kalbama apie savo šalies unikalumą, lyginome šalis vieną su kita ir atradome labai daug panašumų. Keista, bet daug sutapimų projekto dalyviai surado dėl stereotipų. Vakarais visi susirinkdavome į vakarines programas, skirtas labiau pažinti vieniems kitus bei daugiau sužinoti apie kitų Europos šalių kultūrą, tradicijas.

Gastronomijos vakare Lietuva išsiskyrė kaip visada: dosnus ir ypatingas stalas sužavėjo visus projekto draugus, labiausiai visiems patiko lietuviška gira ir šakotis.

Projekto tema buvo labai aktuali, nes dauguma europiečių turi susidarę išankstines nuomones apie tam tikras šalis ir jos gyventojus. Ilgais vakarais diskutavome įvairiausiomis temomis: karas, mokyklų sistema, politika, vaikystė, ateities planai ir t.t.

Didžioji dalis projekto dalyvių pakeitė susiformavusią nuomonę, kad  kalba, tradicijos, rasė trukdo bendrauti, bendradarbiauti ir susirasti naujų draugų. Mūsų gimnazijos komanda buvo labai mylima, galbūt todėl, kad išsiskyrėme draugiškumu, vieningumu, o geriausiais mūsų draugais tapo jaunimas iš Slovakijos ir Rumunijos.

Vykstant į Erasmus+ projektą visi tikėjome, kad bus įdomu, nauja, neatrasta, tačiau sugrįžus galime tik pasidžiaugti, kad turėjome galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, daug komunikuoti anglų kalba, dar labiau pagerinti turėtus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius ir kitas svarbias kompetencijas.

Marta Janavičiūtė, IIB klasės gimnazistė, projekto dalyvė

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top