Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Atvirų durų dienos – MPRC Vilkaviškio skyriuje

Lapkričio 12–14 dienomis Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Vilkaviškio skyriuje yra organizuojamos atvirų durų dienos. Šiuo renginiu siekiama rajono moksleivius, jų mokytojus ir tėvus supažindinti su profesinio rengimo programomis, mokymosi galimybėmis, ateities perspektyvomis.

Pirmąją renginio dieną Vilkaviškio skyriuje apsilankė Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos bei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos, kiek vėliau – Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai. Pastarieji dalyvavo praktinio mokymo pamokoje.

Susirinkusius moksleivius pasveikino MPRC Vilkaviškio skyriaus vedėjas Gražvydas Šliauteris. Jis trumpai papasakojo apie atvirų durų dienų renginius bei pakvietė pasižiūrėti mokinių vaidinimą, skirtą „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo“ konkursui.

Po nuotaikingo moksleivių pasirodymo, G. Šliauteris pristatė profesijas, kurias galima įgyti skyriuje, supažindino su studijų programomis ir jų trukme, mokymosi galimybėmis bei perspektyvomis. Jis kalbėjo, kad norintys mokytis MPRC gali rinktis vieną iš 27 specialybių. Vilkaviškio skyriuje mokiniai gali įgyti 5 profesijas: apdailininko (statybininko), siuvėjo, staliaus, technikos priežiūros verslo darbuotojo, virėjo. Tiesa, kasmet centre siūloma pasirinkti ir daugiau specialybių, tačiau, nesusidarius reikiamam mokinių kiekiui, formuojamos populiariausių profesijų grupės.

Vedėjas pabrėžė, jog mokiniai kelti savo kompetencijas gali ir užsienyje – vien praėjusiais mokslo metais vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą 22 mokiniai ir 3 mokytojai stažavosi ir profesines žinias gilino Maltoje, Ispanijoje ir Portugalijoje.

G. Šliauteris pristatė ne tik profesinio mokslo subtilybes, bet ir tradicines skyriuje organizuojamas šventes bei renginius, be kurių neįsivaizduojamas nė vienos mokyklos gyvenimas.

Baigdamas savo pristatymą, jis pabrėžė, kad dažnai į skyrių atėję mokiniai atranda save, aktyviai dalyvauja popamokinėje veikloje, todėl paragino visus rajono moksleivius, norinčius ne tik baigti vidurinio ugdymo programą, bet ir įgyti profesiją, prisijungti prie MPRC Vilkaviškio skyriaus bendruomenės.

Atvirų durų dienų atidaryme apsilankė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė. Jie palinkėjo mokiniams atsakingai rinktis ateities kelią – susipažinti su visomis galimybėmis ir tikslingai siekti savo svajonių įgyvendinimo.

„Jau keletą metų  Ministras pirmininkas apdovanoja 10 sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusių profesinio mokymo įstaigų abiturientų, didžiuojamės, kad ir šiais ir praėjusiais metais buvo apdovanoti MPRC Vilkaviškio skyriaus mokiniai. Tai tik įrodo, kad skyriaus mokytojai puikia paruošia specialistus.  Tikiu, kad  ir dalis iš čia susirinkusių mokinių apsispręs mokytis būtent čia, kur suteikiamos puikios sąlygos“, – kalbėjo Savivaldybės meras A. Neiberka.

Vėliau mokiniai buvo kviečiami pasidairyti po skyriaus mokymo bazę, apsilankyti laboratorijose, susipažinti su profesijos mokytojais, išgirsti jau esamų mokinių nuomones ir patarimus.

Atvirų durų dienos tęsis dar dvi dienas, todėl visi norintys kviečiami apsilankyti MPRC Vilkaviškio skyriuje. Tai– puiki galimybė gauti visus atsakymus iš pirmų lūpų.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top