Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Atnaujintos rekomendacijos, neišskiriant vyresnio amžiaus žmonių

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, Lietuva, kaip ir visas pasaulis, koronaviruso akivaizdoje turi stengtis padėti tiems, kurių sveikatai dėl šio klastingo viruso gresia didžiausias pavojus.

Vis dėlto, sulaukta kritikos dėl blogai suprastų rekomendacinio pobūdžio sprendimų ir pasitaikančių atvejų, kada buvo diskriminuojami rizikos grupei priskiriami asmenys. Taigi, nuo šiol atnaujintos rekomendacijos rizikos grupės žmonėms, kurios apibendrina daugelį gyvenimo, t. y. darbo ir laisvalaikio sričių.

Svarbu pažymėti, kad nebelieka rekomendacijos prie įėjimo į prekybos ir paslaugų teikimo vietas, viešojo maitinimo įstaigas, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, parkus, zoologijos sodus ir kitus lankomus objektus ir pan. kabinti informacijos, kurioje patariama čia nesilankyti rizikos grupės žmonėms. Tai padaryta sąmoningai, nes pasitaikė atvejų, kai rekomendacijos buvo suprastos kaip draudimai, dėl ko, pavyzdžiui, atsirado diskriminacinio pobūdžio užrašų prie paslaugų teikimo vietų, kad senjorai ten neįleidžiami ar nepageidaujami. Tai yra pavyzdys, kaip net ir geriausią idėją, susijusią su pažeidžiamos grupės apsauga, galima diskredituoti ją netinkamai pateikiant. Juolab kad tai yra tik rekomendacija, siekiant apsaugoti vyresnio amžiaus žmones ir sergančiuosius lėtinėmis ligomis, o ne būtinybė.

Taigi, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais, pažeidžiamiausiai grupei NEBELIEKA šių rekomendacijų:

 • Nesilankyti renginiuose, laisvalaikio užsiėmimų vietose, neplaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais;
 • Nesilankyti sporto veiklų ir pratybų vietose, nedalyvauti sporto varžybose;
 • Nesilankyti viešojo maitinimo vietose ir prekybos ir paslaugų teikimo vietose;
 • Nesilankyti grožio paslaugų teikimo vietose;
 • Atidėti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus ir transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus, teorinius ir praktinius mokymus rizikos grupės asmenims.
 • Taip pat nebelieka rekomendacijos visose aukščiau išvardintose vietose nedirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei ar sergantiems lėtinėmis ligomis.

Be to, netenka galios rekomendacija ugdyti vaiką namuose, kai jis serga lėtinėmis ligomis, arba kai vaikas gyvena su žmonėmis, priklausančiais rizikos grupei. Taip pat nebegalioja rekomendacija neleisti vaikui dalyvauti neformaliojo ugdymo veiklose, jei jis serga lėtinėmis ligomis.

Vis dėlto, švelnėjant karantinui, ir toliau rizikos grupės žmonėms rekomenduojama:

 • Apsvarstyti su darbdaviu galimybę dirbti nuotoliniu būdu arba organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais žmonėmis.
 • Prašyti artimųjų, draugų ar kaimynų pasirūpinti maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis, užsisakyti maisto ar būtinųjų priemonių nuotoliniu būdu, nesant tokios galimybės, kreiptis į savivaldybės administraciją dėl tokių paslaugų suteikimo.
 • Jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.
 • Laikytis saugaus (ne mažiau kaip 2 metrų) atstumo nuo kitų žmonių, nebendrauti su žmonėmis, turinčiais ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių.
 • Jei kartu gyvena kiti socialiai aktyvūs šeimos nariai:
 • vengti fizinio kontakto (apkabinimo, rankų paspaudimų ir pan.);
 • ne rečiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti gyvenamąsias patalpas, pvz., plačiai 10 min. atverti langus arba keletą minučių padaryti patalpose skersvėjį;
 • kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius gyvenamojoje vietoje, pvz., durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas ir kt. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais;
 • valyti vonios kambario ir tualeto paviršius mažiausiai kartą per dieną. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top