Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Atminties kelio“ eisenos dalyviai paminės Vilkaviškio žydų bendruomenės sunaikinimo 80–metį

Lapkričio 15 d. (pirmadienį) 12.00 val. Vilkaviškyje įvyks „Atminties kelio“ eisena, skirta paminėti 80–ąsias vietinės žydų bendruomenės sunaikinimo metines.   

1897 m. visuotinio gyventojų surašymo duomenimis Vilkaviškyje gyveno 3480 žydų (60 proc. gyventojų). Prieš karą 1941 m. visoje Vilkaviškio apskrityje gyveno 6 994 žydai. Žydų persekiojimas prasidėjo jau pirmosiomis karo dienomis. Masinės žudynės prasidėjo liepos pabaigoje, kai buvo žudomi žydų vyrai. Likusios žydų šeimos rugsėjo mėnesį buvo perkeltos į kareivines ir vėliau etapais buvo žudomos. Paskutinės žudynės įvykdytos 1941 m. lapkričio 15 d.

Minint Vilkaviškio žydų bendruomenės sunaikinimo 80–ąsias metines lapkričio 15 d. 12.00 val. J. Basanavičiaus aikštėje prasidės „Atminties kelio“ eisena į masinę žudynių vietą (Vienybės gatvėje), kur įvyks  Holokausto aukų pagerbimo ceremonija.

Šis minėjimas yra vienas iš Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais inicijuoto nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941 – 2021“ renginių. Renginiai vyks nuo birželio iki gruodžio mėnesio. Informaciją apie jau suplanuotus renginius galite rasti Tarptautinės komisijos tinklalapyje  www.komisija.lt.

Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių Holokausto aukų žudynių vietų. Vienas iš „Atminties kelio“ eisenų iniciatorių ir organizatorių, Tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas išreiškė viltį, kad „šių prasmingų ir jautrių minėjimų organizavimui bus sutelktos visų geros valios žmonių pastangos, kurių pagrindinis tikslas siekti natūralaus visuotino supratimo, kad Holokaustas buvo didelė ne tik žydų, bet ir visų mūsų tragedija, kurios metu Lietuva neteko fenomenalaus intelektualinio, kultūrinio, politinio ir ekonominio potencialo“.

Tarptautinės komisijos tyrimų duomenimis dabartinėje Lietuvos teritorijoje iš maždaug 220 tūkst. iki karo gyvenusių žydų per Holokaustą buvo sunaikinta apie 200 tūkst.

Daugiau informacijos apie „Atminties kelio“ eiseną Vilkaviškyje Jums maloniai suteiks:

Ronaldas Račinskas, vykdantysis direktorius, 8 698 42330, ronaldas.racinskas@lrv.lt;

Ingrida Vilkienė, švietimo programų koordinatorė, 8 618 47475, ingrida.vilkiene@lrv.lt;

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top