Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Atliekų surinkimo aikštelėse bus priimami tik išardyti seni baldai

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse visos stambiagabarites atliekos – seni baldai, kilimai, nudėvėti namų apyvokos daiktai, dideli, į atliekų konteinerius netelpantys rakandai – iš gyventojų priimami nemokamai. Marijampolės apskritis jau kurį laiką buvo bene vienintelė, kurioje šios stambiagabaritės atliekos iki šiol būdavo priimamos neišardytos.

„Pastebėjome, kad gyventojams atvežus neardytus senus baldus dėl didelio tūrio konteineriai prisipildo itin sparčiai, – pasakojo MAATC atliekų tvarkymo ir gamybos skyriaus vadovas Mindaugas Trinskis. – Atliekų vežėjai buvo priversti vežioti „orą“, o transportavimo išlaidos didėjo“.

Vadovaujantis atliekų tvarkymo norminėmis nuostatomis, neapdorotų senų baldų ir rakandų neleidžiama laidoti sąvartyne – didžioji dalis jų masės yra bioskaidžios medžiagos, kurių irimas gamtai daro nepataisomą žalą. Šios atliekos turėtų būti perdirbamos taip, kad būtų atskiriamos antrinės žaliavos, o degi frakcija išvežta deginti į atliekų deginimo jėgaines.

„MAATC neseniai įsigijo specialius įrenginius baldams ir kitoms stambiagabaritėms atliekoms smulkinti, – sakė MAATC direktorius Algirdas Bagušinskas. – Dar šią savaitę šalia regioninio sąvartyno šis įrenginys pradės veikti, pradėsime smulkinti senus baldus, čiužinius, kilimus ir kitas panašias atliekas.“

Direktorius, susipažinęs su kitų šalies atliekų tvarkymo centrų patirtimi perdirbant stambiagarites atliekas, pasakojo, kad visoje Lietuvoje į veikiančias didelių gabaritų surinkimo aikšteles gyventojai įpareigojami senus, nenaudojamus baldus atvežti tik išardytus. Nuo 2021 m. rugpjūčio 2 dienos tokia tvarka įsigalios ir Marijampolės apskrityje.

„Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių priėmėjams nurodyta nuo rugpjūčio 2 dienos nebepriimti iš gyventojų neišardytų senų baldų, – pasakojo direktorius. – Į aikšteles neardytus bus galima atvežti tik pakartotiniam naudojimui dar tinkamus, geros būklės baldus“.

Imtis būtinų priemonių siekiant sumažinti stambiagabaričių atliekų tūrį MAAT centrą privertė ir itin sparčiai didėjantis šių atliekų kiekis: 2018 metais didelių gabaritų atliekų aikštelėse buvo priimta apie 2 tūkstančiai tonų atliekų, 2020 metais – jau per 5 tūkstančius tonų. Apvažiavimo būdu apskrityje surenkamų didelių gabaritų atliekų  kiekiai nuo 2018 metų iki 2020 metų išaugo beveik tris kartus – nuo 548 tonų iki 1591 tonos. Vien Marijampolės savivaldybėje apvažiavimo būdu surenkamų atliekų kiekiai nuo 174 tonų 2018 metais išaugo iki 749 tonų 2020 metais.

„Džiugina, kad gyventojų sąmoningumas tvarkant atliekas nuolat didėja, – sakė A.Bagušinskas. – Mes pastebime, kad prie didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių gana dažnai rikiuojasi eilės norinčiųjų deramai perduoti tvarkyti atliekas. Tačiau pastebime, kad vis dar kai kurie neatsakingai besielgiantys asmenys senus baldus, rakandus palieka netinkamose vietose, prie atliekų konteinerių aikštelių. Norėčiau priminti, kad didžioji viešųjų erdvių teritorija yra stebima vaizdo kameromis,  atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjams už ne vietoje paliktas stambiagabarites atliekas gresia bauda iki 140 eurų, o pažeidimą nustačius pakartotinai, ji gali siekti ir 600 eurų“.

Liucija Burbienė, MAATC prevencinės veiklos organizatorė

L. Burbienės nuotr. :

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top