Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Ataskaitą pristatė Vištyčio seniūnijos seniūnas

Kovo 9 dieną pirmoji šiais metais seniūnų veiklos ataskaita pristatyta Vištyčio seniūnijoje. Išplėstinėje seniūnaičių sueigoje ją pristatė Vištyčio seniūnijos seniūnas Bronislavas Polita. Susirinkusiems seniūnaičiams ir seniūnijos gyventojams jis pristatė svarbiausius per 2019 metus seniūnijoje atliktus darbus, vykdomus projektus, apžvelgė statistinius duomenis.

Susirinkime taip pat dalyvavo ir į gyventojams rūpimus klausimus atsakinėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas,  Mero patarėjas Kazys Kiaulakis bei Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė.

Seniūnas gyventojams pristatė svarbiausius seniūnijoje per 2019 metus įgyvendintus darbus:

  • įvykdytas projektas „Vištyčio pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas palei Vištyčio ežerą“ – įrengtas 400 m ilgio takas, kuris yra labai mėgstamas poilsiautojų ir turistų bei labai papuošė Vištyčio miestelį;
  • naujai perdengtas Vištyčio ambulatorijos stogas;
  • buvo plečiamos ir tvarkomos poilsiavietės prie ežero (įrengti nauji lauko baldai, vaikų žaidimo aikštelės, suolai žiūrovams, hamakai poilsiui, dvi paplūdimio tinklinio aikštelės);
  • atnaujinta 100 m Vištyčio miestelio Taikos gatvės šaligatvio ir įrengti nauji seniūnijos pastato laiptai;
  • vyko gražūs renginiai: Joninės, Užgavėnės, tradicinė vasaros šventė „Vištyčio vasara“;
  • privataus investuotojo dėka įruošta moderni krepšinio aikštelė prie Vištyčio mokyklos-daugiafunkcio centro.

Taip pat pasidžiaugta, kad 2018-aisiais Vilkaviškio rajono savivaldybė rado finansinių išteklių malūno nupirkimui, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos skyrė lėšas tvarkybos darbams, gautas iš ES struktūrinių fondų, o Vištyčio regioninio parko direkcija prisiėmė atsakomybę už sutvarkyto vėjo malūno panaudojimą. Buvo pasirašyta trišalė sutartis ir 2019 m. pradžioje pagaliau pradėti malūno tvarkybos darbai. 2019 metų pabaigoje buvo visiškai restauruotas Vištyčio vėjo malūnas, kuris lankytojus priims jau nuo šio sezono.

Seniūnas B. Polita taip pat džiaugėsi, kad 2019 metais Lietuvos automobilių kelių direkcija išasfaltavo maždaug 7 km ilgio kelio Nr. 5102 Virbalis–Vištytis ruožą. Tai paskutinis buvęs žvyrkelis iš Vištyčio miestelio. Seniūnas pabrėžė, kad iš Vištyčio dabar visomis kryptimis išvažiuojama tik asfaltuotais keliais.

Šiuo metu seniūnijoje iš viso gyvena 1019 gyventojų, 382 iš jų – Vištyčio miestelyje. Seniūnijoje veikia Petro Kriaučiūno mokykla-daugiafunkcis centras, ambulatorija, pasienio užkarda, Vištyčio regioninio parko direkcija, Lietuvos pašto skyrius, dvi bibliotekos, gyventojus aptarnauja Vištyčio ugniagesių komanda, veiklą vykdo dvi kaimo bendruomenės.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top