Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Apdovanoti meno darbų konkurso „Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje didžiai Tavęs pasigenda“ nugalėtojai

Jau dvyliktą kartą Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, siekdamas  priminti jaunimui apie iškilias mūsų krašto asmenybes, organizavo rašytojui Antanui Vaičiulaičiui pagerbti skirtą kūrybinių darbų konkursą „Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje didžiai Tavęs pasigenda“. Laikmetis padiktavo netradicinę konkurso organizavimo ir vykdymo eigą, tačiau ištikimų nuolatinių konkurso dalyvių dėka, prisijungus keletui naujų kūrėjų, atsižvelgiant į situaciją šalyje ir pasaulyje, laikantis visų saugumo reikalavimų, jis buvo suorganizuotas.

Konkursui buvo pateikti 25 kūrybiniai darbai iš 4 ugdymo įstaigų ir 2 individualūs suaugusiųjų darbai. Jis vyko dviem etapais gegužės–lapkričio mėnesiais. Pirmąjį etapą organizavo mokyklos. Iki 2020 m. rugsėjo mėn. darbai buvo įvertinti ir pateikti Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui. Spalio 22 dieną įvyko  antras etapas – darbų vertinimas – ir buvo išrinkti laureatai ir prizininkai. Šiais metais konkurso, skirto rašytojui Antanui Vaičiulaičiui atminti, laureatais tapo ir rašytojo dukrų – Joanos, Danutės ir Aldonos Vaičiulaityčių – premijas gavo Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ „Kregždžiukų“ grupės auklėtiniai (auklėtoja Lina Bakaitienė), buvęs „Aušros“ gimnazijos abiturientas Lukas Rakauskas (mokytojas Andrius Damušis), „Aušros“ gimnazijos 4b klasės mokinė Aistė Aleknavičiūtė (mokytoja Reda Viktažentienė) ir studentė Marta Marčiulionytė.

Labai gaila, kad dėl visą pasaulį sukausčiusios Covid-19 pandemijos į Lietuvą negalėjo grįžti rašytojo dukros ir pačios asmeniškai įteikti apdovanojimus,
tačiau naudojantis informacinėmis technologijomis visi su konkursu susiję klausimai buvo suderinti su JAV gyvenančiomis rašytojo Antano Vaičiulaičio dukromis Joana, Danute ir Aldona. Jos ne tik skyrė premijas, nuolat siuntė kuo šilčiausius linkėjimus, bet šįmet nutarė paremti jaunus rašytojus – Luką Rakauską ir Martą Marčiulionytę – sudarydamos galimybę pasikonsultuoti su rašytoja, mokytoja ir Antano Vaičiulaičio novelės premijos laureate, mūsų kraštiete Daina Opolskaite. Konsultacijų tikslas, kaip rašė Vaičiulaitytės, būtų panagrinėti jų kūrybą, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, paremti jų idėjas ir kūrybiškumą bei padiskutuoti apie rašytojo pašaukimą.

II–III vietų laimėtojai buvo apdovanoti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštais ir prizais.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje II vietos laimėtojais tapo Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ „Smalsiukų“ grupės auklėtiniai (auklėtoja Lina Benekoraitienė), III vieta atiteko taip pat šio vaikų lopšelio-darželio „Varliukų-abėciukų“ grupei (auklėtoja Birutė Sabaliauskienė).

5–8 klasių mokinių grupėje II vieta paskirta Pilviškių „Santakos“ gimnazijos 7b klasės mokinei Monikai Remeikaitei (mokytoja Alma Urbonienė), III vietos laimėtoja pripažinta tos pačios gimnazijos auklėtinė Elinga Stankevičiūtė (mokytoja Alma Urbonienė).

9–12 klasių mokinių grupėje išrinktos dvi II vietų laimėtojos – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos 2a klasės mokinė Kamilė Kušlevičiūtė (mokytoja Dalia Viliušienė) ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos 3b klasės mokinė Gustina Maskvytytė (mokytoja Reda Viktažentienė) ir dvi III vietų laimėtojos: Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos 4b klasės mokinė Emilija Flejieraitė (mokytoja J. Rutkauskienė) ir tos pačios gimnazijos 1a klasės mokinė Milda Penkaitytė (mokytoja Reda Viktažentienė).

Iš mūsų krašto yra kilę išties daug įžymių žmonių. Kas žino, gal ir iš šių jaunųjų kūrėjų taip pat išaugs įžymūs menininkai, kurių žodžiai ir mintys, kaip rašytojas Antanas Vaičiulaitis rašė, „nueis į tolimąsias gadynes“.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė

Elena Šventoraitienė

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top