Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Adventur 2020“ parodoje kviesime į kelionę po Suvalkijos kraštą

Kaip ir kasmet paskutinį sausio savaitgalį, į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ visus kelionių mėgėjus ir organizatorius sukviečia didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“. Šioje parodoje kartu su dar trimis Marijampolės apskrities savivaldybėmis dalyvaus ir Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras.

Šiandien, kai keliautojų įpročius koreguoja greitas gyvenimo tempas, darbe patiriamas stresas ir nuovargis, ši paroda pakvies skubėti lėtai, nes ir jos tema – sveikatos turizmas. Šiandienos kelionėse jau neužtenka tik suskaičiuoti garsiausius aplankytus objektus – svarbu atgauti jėgas, pajusti vidinę harmoniją, kelionėse patirti naujų malonių pojūčių ir pasisemti sveikatos. Visa tai – vitaminas ATOSTOGOS.

Suvalkiją parodoje šiemet pristatančios keturios apskrities savivaldybės – Vilkaviškio ir Šakių rajonų, o taip pat Kazlų Rūdos ir Marijampolės – svarbiausia idėja pasirinko visiems garsiojoje Vytauto Kernagio dainoje „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ įsiminusį harmoningą vyšnių motyvą. Suvalkijos kraštas ragina visus užsimerkti, atsipalaiduoti, pasinerti į vaikystės prisiminimus ir leistis į pojūčių prisotintą kelionę. Rega, klausa, lytėjimas ir skonis lydės po visą Suvalkiją.

Atostogų vitamino skonį pajusime jau Marijampolėje besiklausant klasikinės muzikos bei džiazo festivalio „Music Park“, gėrintis Poezijos parko fontano spalvingu ritmu. Čia kilusias svajones ir norus galima įgyvendinti paglosčius kačių skulptūras Kačių kiemelyje, Marijampolėje, arba pasisėmus dvasinės energijos prisilietimu prie stebuklingo Višakio Rūdos šaltinėlio.

Net ir šaltuoju sezonu keliautoją pakvies, sušildys ir prisiminimus sukels Paežerių dvaro parodos bei koncertai, ypač spalio-gruodžio mėnesiais vyksiantis dvarų senovinės muzikos festivalis „Viva la musica“. Jono Basanavičiaus gimtinėje galėsite ne tik pasisemti dvasinio peno, bet ir paragauti ką tik iškeptų „razavų“ ir „čirvinių“ blynų, riestainių ar gurkštelėti aromatingos gilių kavos.

Vietą prisirpusių vyšnių krašte atras ir aktyvaus poilsio gerbėjai, plaukdami baidarėmis Šešupe, dalyvaudami pėsčiųjų žygiuose Vištyčio regioniniame parke. Tai geriausia vieta miško terapijai. Šio parko vingiai keliaujant dviračiu ar pėsčiomis kvapą gniaužiančiomis daugelio dar nepažintomis kalvotosios Suvalkijos kalvomis atves iki šiemet pristatomo senosios techninės architektūros šedevro – Vištyčio vėjo malūno. Ieškančius švelnumo kviečia vaikų ypač mėgstami į lamas panašūs gyvūnai – Vitkauskų ūkio alpakos.

O nuo čia jau nebetoli ir Šakiai su garsiuoju muzikos festivaliu „Beatričės vasaros“, koncertų ciklu „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare“ ir, žinoma, kvietimu pabūti šio dvaro ponais, palepinti savo skrandį senovės kulinariniu paveldu Zyplių dvare ir padegustuoti vyšnių vyno Kidulių vyninėje „Vilkenta“.

Drąsiausius kviečiame išbandyti jėgas ir pasivaikščioti medžių viršūnėmis Stihl virvių parke Kazlų Rūdoje. Čia laukiami ir mėgstantys natūralumą bei sveiką mitybą – užsukti išsispausti natūralaus aliejaus ar paragauti šviežio sūrio. Norintiems įvertinti senąsias tradicijas siūloma paskanauti karštų kropelių Būdos kaime Kazlų Rūdoje.

Ir tai dar ne viskas, nes vyšnių žiedų Suvalkijos krašte yra labai daug. Norinčių artimiau ir išsamiau susipažinti su naujomis šiemet siūlomomis Suvalkijos krašto galimybėmis  jau šį savaitgalį, sausio 24-26 dienomis, laukiame prie Suvalkijos pojūčių rato 3-ioje salėje, 3.29 stende „Suvalkija“, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre (Laisvės pr. 5, Vilnius).

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top