Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Įsitraukite į Vilkaviškio spirito fabriko pastatų ansamblio atnaujinimo kūrybines dirbtuves

Vilkaviškio rajono savivaldybė dalyvauja nacionaliniame, socialiniame projekte „Išmanusis miestas“, kuriame susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai. Dalyviai pateikia idėjas ir projektus, atitinkančius projekte dalyvaujančių savivaldybių poreikius bei lūkesčius.

Mūsų savivaldybė projektui pateikė keturias problemines teritorijas: Vilkaviškio mieste išlikęs buvusio spirito fabriko pastatų ansamblis, Paežerių ežero pakrantė miesto dalyje, teritorija prie naujai rekonstruoto sporto komplekso ir pagrindinis miesto kvartalas.

DNA architektūros studija iš Vilniaus dalyvauja STRUCTUM žurnalo rengiamose kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose Vilkaviškio spirito fabriko teritorijos atnaujinimui.

Kūrybinių dirbtuvių metu siekiama identifikuoti pagrindinius Vilkaviškio spirito fabriko komplekso privalumus ir trūkumus, numatyti jų stiprinimo ir šalinimo būdus, parengti komplekso aplinkos ir pastatų sutvarkymo-įveiklinimo koncepciją, atitinkančią kultūros paveldo reikalavimus. Numatyti galimybes, kaip atgaivinti kompleksą, padaryti patrauklų vietos gyventojams ir miesto svečiams.

Su Vilkaviškio spirito fabriko atnaujinimo kūrybinių dirbtuvių aprašymu galite susipažinti čia.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai nori į kūrybinį procesą įtraukti ir Vilkaviškio miesto gyventojus, tad prašo Jūsų atsakyti į trumpą klausimyną:

  1. Kokia šio komplekso reikšmė asmeniškai Jums? Ar manote, kad tai svarbus kultūrinis miesto objektas, kurį būtina atnaujinti?
  2. Kokios paskirties visuomeninių pastatų trūksta mieste?
  3. Kokios amžiaus grupės atstovams (vaikams, jaunimui, vyresnio amžiaus žmonėms) labiausiai trūksta veiklos mieste?
  4. Kokią naują funkciją įsivaizduotumėte būtent Spirito fabriko komplekso teritorijoje?
  5. Kur šiuo metu vyksta miesto kultūriniai renginiai (susibūrimai, koncertai, parodos ir t. t.)?
  6. Kokie, Jūsų nuomone, didžiausi šio komplekso privalumai ir trūkumai?

Savo atsakymus galite siųsti el. paštu vita.valaitiene@vilkaviskis.lt.

Dėkojame už Jūsų įsitraukimą!

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top