Šiais metais sukanka 30 metų, kai buvo pašventinti atstatomos Tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimtosios sodybos gyvenamojo namo pamatai. Liepos 4 d. žalumoje skendinčiuose Ožkabaliuose Jono Basanavičiaus gimtinėje iškilmingai paminėta ši svarbi sukaktis. Gausiame svečių būryje prisimintos patriarcho gimtinės atstatymo istorijos akimirkos, pristatyta visus šiuos įvykius menanti paroda, padėkota sodybos atstatymo iniciatoriams, darbų vykdytojams ir visiems, kuriems svarbus šis atgimęs kultūrinis paminklas.
Renginį, kaip ir prieš trisdešimt metų, vedė aktorė Virginija Kochanskytė. „Sako stebuklų nebūna… Mes visi čia susirinkę esame liudininkai, kad sudegę pastatai, nykstanti sodyba vėl prisikelia gyvenimui”, – renginio pradžioje kalbėjo ji.
Į ąžuolų apsuptyje vykusį renginį visus sukvietė Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio – Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvas. Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė džiaugėsi, kad kaip ir prieš tris dešimtis metų, čia, Ožkabaliuose, šiandien šilta ir rami diena, tik nuotaika jau ne tokia rimta, o šventiška, nes čia susirinkta pasidžiaugti, kad turime namus, tikro lietuvio namus.
Renginį savo atvykimu pagerbė dr. J. Basanavičiaus sodybos atstatymo iniciatoriai: žurnalistė Rima Lipšienė, „Drobės“ gamybinio susivienijimo generalinis direktorius Vytenis Gubavičius, jo pavaduotojas Donatas Vilimas.
Paminėti šios svarbios sukakties ir pasveikinti dabartinį atstatytos sodybos šeimininką – Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio – Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvą nuvyko Administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Jis perdavė Savivaldybės mero Algirdo Neiberkos sveikinimą ir įteikė kolektyvui dovaną – kuporą, linkėdamas, kad vasarą jis būtų kupinas žydinčių žolynų, o žiemą – šalia sodybos plytinčiame ąžuolyne surinktų gilių.
Pasidžiaugti sukaktimi atvyko ir daugiau garbingų svečių: europarlamentaras Juozas Olekas, LR Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, LR kultūros viceministrė Zita Bružaitė, kolegos iš Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus, kaimyninių savivaldybių: Kudirkos Naumiesto Vinco Kudirkos muziejaus, Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejaus, kiti svečiai. Renginio dalyviai dalijosi to meto įvykiais, kurie ne visada buvo smagūs ir malonūs, susirinkusiuosius apdovanojo gyvais prisiminimais.
Šventinę visų nuotaiką kūrė grupė „Folk Trio“, renginį papuošė Vilmos Gurskienės vadovaujamas merginų ansamblis, šiuolaikinio šokio šokėjos Martyna Levanė, Judita Stundžytė ir Greta Leitonaitė. Po aplankytos parodos, menančios sodybos atstatymo momentus, renginio dalyviai galėjo paskanauti Tautos atgimimo ąžuolyne užaugusių gilių kavos.