Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Lietuvos kultūros taryba skelbia 2021 m. kultūros ir meno sričių ir programų finansavimo konkursus

Lietuvos kultūros taryba, siekdama užtikrinti kultūrinių ir kūrybinių veiklų tęstinumą šiuo sudėtingu periodu, skelbia 2021 m. kultūros ir meno sričių ir programų finansavimo konkursus. Kultūros ir meno projektų paraiškų laukiama iki gruodžio 1 d. (imtinai).

Lietuvos kultūros taryba skatina paraiškų teikėjus paraiškas rengti remiantis dabartine epidemiologine situacija ir prognozėmis, o projektų veiklas planuoti lanksčiai, numatant alternatyvius įgyvendinimo scenarijus bei formas.

Paraiškos šiuo metu skelbiamuose konkursuose priimamos tik elektroniniu būdu, per „Lietuvos kultūros tarybos Elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemą. Jei jau esate užsiregistravę sistemoje, iš naujo registruotis nebereikia, užtenka prisijungti.

Atkreipiamas paraiškų teikėjų dėmesys, kad gavus finansavimą, sutarties pasirašymo metu privalu turėti atskirą mokėjimo sąskaitą, skirtą tik valstybės biudžeto lėšoms ir įgyvendinant projektą išlaidų apmokėjimą vykdyti tik iš šios sąskaitos.

Planuojantiems projektus įgyvendinti etapais, pranešama, kad po pirmo etapo nereikės teikti rezultatų ataskaitos, užteks pateikti tik finansinę ataskaitą už pirmąjį etapą, o rezultatų ataskaitą reikės teikti tik po paskutinio projekto etapo, už visą projektą.

Be to, labai svarbu turėti omenyje, kad gavus finansavimą Kultūros rėmimo fondo lėšomis, ir pasirašius sutartį su Lietuvos kultūros taryba, projekto vykdytojai įsipareigoja finansuotą projektą įgyvendinti pilna (paraiškoje nurodyta) apimtimi, nepriklausomai nuo suteiktos finansavimo sumos. Jei dėl vienų ar kitų priežasčių, numatomi apimties ar kiti pakeitimai, tai turi būti suderinta su Lietuvos kultūros taryba prieš pasirašant sutartį. Jei pasikeitimai atsiranda jau įgyvendinant projektą, Lietuvos kultūros tarybą reikia informuoti prieš įgyvendinant pokyčius ir juos susiderinti.

Lietuvos kultūros taryba finansavimo konkursų datas planuoja atidžiai stebėdama epidemiologinę situaciją šalyje, atsižvelgdama į su koronaviruso (Covid-19) plitimu susijusias aplinkybes ir kultūros ir meno bendruomenės situaciją. Šiais metais Lietuvos kultūros tarybai papildomai paskirsčius 16,6 mln. eurų, numatytų Vyriausybės Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (Covid-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane, Lietuvos kultūros tarybos finansavimas kultūros ir meno projektams bei stipendijoms išaugo 80%. Tai reiškia kad 2020 m. jau finansuota 773 projektais daugiau nei pernai, o stipendijų paskirta 9 kartus daugiau nei įprastai. Kadangi skyrus papildomą finansavimą projektams ir stipendijoms nebuvo padidinti administraciniai resursai, planuojama, kad projektų administracinio ir ekspertinio vertinimo procesai šį kartą užtruks kiek ilgiau nei buvo įprasta. Tad šiuo metu skelbiamų konkursų rezultatus planuojama paskelbti iki vasario pabaigos.

Šiuo metu jau yra pasibaigę strateginių finansavimo programų „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“, „Strateginis tarptautinių renginių finansavimas“, „Strateginis meno kūrėjų organizacijų finansavimas“, „Lietuvoje rengiami tarptautiniai muzikos atlikimo meno konkursai“ „Valstybinės reikšmės renginiai“ ir „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ bei programų Humanitarinės literatūros leidyba“ ir „Tęstiniai mėgėjų meno renginiai“ konkursai. Šių programų finansavimo rezultatus planuojama paskelbti iki šių metų pabaigos. 

Šiuo metu planuojama, kad 2021 m. individualių ir edukacinių stipendijų konkursai prasidės sausio 1 d., o antrasis kitų metų kultūros ir meno projektų finansavimo konkursas planuojamas kovo pabaigoje.

Projektų teikėjai kviečiami susipažinti su atnaujinta „Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairių“ redakcija, atidžiai įsigilinti į programų finansavimo sąlygas ir kilus klausimams kreiptis į Lietuvos kultūros tarybos sričių ir programų kuratorius. Konkurso metu planuojama ir nuotolinio finansavimo sąlygų pristatymo transliacija.

Paraiškos priimamos:

Paraiškos priimamos iki gruodžio 1 d., 23.59, Lietuvos kultūros tarybos Elektroninės kultūros ir meno projektų valdymo sistemoje.

Naudingos nuorodos:

2021 m. Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairės

Programų ir sričių konkursai

2021 m. finansavimo kalendorius

Dokumentų formos

 Lietuvos  kultūros tarybos informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top