Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gudkaimio kaimo bendruomenė kuria savarankiško gyvenimo namus

Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Gudkaimio kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Vilkaviškio rajono savivaldybėje“ (projekto Nr. 08.1.1-CPVA-R-407-41-0001).

Projekto metu buvo kapitališkai suremontuotas daugiabutis gyvenamasis namas Prapuolenių kaime, Kybartų seniūnijoje, Vilkaviškio rajone ir čia įkurti savarankiško gyvenimo namai, kurie oficialiai atidaryti 2019-07-02.

Savarankiško gyvenimo namai skirti gyventi senyvo amžiaus, suaugusiems asmenims su negalia (išskyrus turinčius proto ir (ar) psichikos negalią), socialinės rizikos suaugusiems asmenims ir jų šeimos nariams. Savarankiško gyvenimo namuose teikiamos šios socialinės paslaugos: informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo bei atstovavimo, apgyvendinimo, kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymo ir palaikymo planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, perkant būtinus daiktus ar maisto produktus, tvarkant pinigų apskaitą, mokant mokesčius, prižiūrint vaikus (savarankiško gyvenimo namuose apsigyvenus socialinės rizikos asmenims su nepilnamečiu šeimos nariu), bendraujant, padedant atlikti asmeninės higienos procedūras ir kitos paslaugos, susijusios su asmens socialinių įgūdžių ugdymu, palaikymu bei pavėžėjimu.

Apgyvendinimo paslaugos savarankiško gyvenimo namuose teikiamos 10-yje butų, pritaikytų gyventi 1 asmeniui ir 5-uose butuose, pritaikytuose gyventi 1-2 asmenims. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai iš savo lėšų susimoka už paslaugas – vandenį, šildymą, elektrą, patys gaminasi maistą. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai patys gražina savo aplinką, prižiūri gėles, sodina daržoves. Čia visada yra kas padeda, pataria, konsultuoja. Čia gyventi ramu, saugu ir gera.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top