Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Ilgąjį savaitgalį būkite atsargūs: skelbiamas didelis miško gaisrų pavojus

Dėl iškrentančio gana nedidelio lietaus kiekio, Vilkaviškio rajone jau fiksuojamas ketvirtos klasės miškų gaisringumas. Ketvirta miškų gaisringumo klasė (didelis pavojus gaisrams kilti) jau apėmė didžiąją dalį šalies teritorijos.

Lietuvoje paskelbus karantiną, žmonės vis dažniau renkasi pasivaikščiojimus gamtoje, gryno oro ieško miškuose. Tačiau primename, kad privaloma laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, nes daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio. Ypač tai svarbu dabar, kai miškų gaisrų pavojus yra ypatingai didelis.

Dėl visų saugumo, miškininkai prašo vengti lankymosi miškuose, važinėti tvarkingomis transporto priemonėmis, nemėtyti neužgesintų degtukų, nuorūkų, nepalikti stiklo šukių.

Laužus kūrenkime tik tam skirtose vietose, užkurtą laužą nuolatos prižiūrėkime, išvykdami iš miško, užgesinkime jį, užpilant žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti.

Pastebėję miške beįsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite patys jį užgesinti, nes ugnis greitai išplis į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top