Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Duris atvėrė naujoji Vilkaviškio miesto autobusų stotis

Nors išgyvename sudėtingą laikotarpį, tačiau gyvenimas nestovi vietoje ir džiugina užbaigtais projektais, kurie ne tik pagerins gyventojų keliavimo sąlygas, bet ir labai papuoš Vilkaviškio miestą. Nuo ankstyvo penktadienio ryto į Vilkaviškį užsukę keleiviai turėjo nustebti. Autobusas juos vežė nebe į laikinąją, o į rekonstruotą, išskirtine architektūra pasižyminčią, naująją Vilkaviškio autobusų stotį. Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis šiandien oficialiai pradėjo darbą.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti projekto autoriui, nes vietoje senosios Vilkaviškio autobusų stoties pastatytas naujas modernus pastatas, kuris ne tik puošia miestą, bet, tikiu, jog taps nauju traukos centru. Be susiklausymo tarp Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos, administracijos ir vykdytojų šio projekto nebūtų.

Naujas objektas mums svarbus ir dėl naujai sukuriamų darbo vietų. Smagu, kad autobusų laukiantys keleiviai galės apsilankyti čia veikiančiose parduotuvėse, įsigyti būtent Vilkaviškio rajone pagamintos produkcijos”, – sako savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Nors šiuo metu visoje Lietuvoje yra paskelbtas karantinas ir oficiali naujosios Vilkaviškio autobusų stoties atidarymo šventė yra perkeliama į laikotarpį, kada jau nebebus koronaviruso grėsmės, tačiau Meras pabrėžia, kad naujojoje autobusų stotyje tiek keleiviams laukti juos vežančių autobusų, tiek darbuotojams dirbti bus kur kas saugiau, erdviau, nei laikinojoje stotyje. Visos patalpos nuolat dezinfekuojamos, visur yra ženklai, nurodantys laikytis saugaus atstumo.

Atnaujintoje autobusų stotyje taip pat įsikūrę ir karantino pabaigos laukia vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų: nuo vaistinės, rūbų bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų.

Kiek daugiau nei metus statyto objekto bendras plotas viršija 2 000 m2, autobusų stoties dalis sudaro apie 400 kvadratinių metrų.

Rekonstruotoje stotyje veikia šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai pateikiami moderniuose informaciniuose ekranuose. Keleiviai gali autobusų laukti erdvioje ir šiltoje laukimo salėje, čia pat vietoje įkrauti savo telefoną ar kompiuterį. Išvykimo aikštelėse autobusų nebereikės laukti po atviru dangumi – jas dengia stogas.

Į Vilkaviškio autobusų stoties projektą investavusi beveik 3 mln. eurų stoties operatore ir toliau bus keleivių vežėja UAB „Kautra”, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų.

Prie naujosios stoties statybų prisidėjo ir Vilkaviškio rajono savivaldybė. Be to, UAB „Vilkaviškio autobusų stotis“ pradėjo įgyvendinti projektą, kurio metu prie naujosios autobusų stoties yra įrengiama vaikų sporto ir žaidimų erdvė su vaikų žaidimo aikštele ir  esama erdvė pritaikoma tikslinės teritorijos bendruomenės poreikiams.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top