Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

15 metų kūrybinės veiklos jubiliejų atšventė šokių kolektyvas „Norija“

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos šokių kolektyvas „Norija“ (vad. Vilija Jakubauskė) paminėjo 15-kos metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Šventinio koncerto „Šokio žingsniu su „Norija““ metu šoko ne tik gražią sukaktį švenčiančio, bet ir svečių kolektyvų šokėjai.

Kūrybinės veiklos sukaktį švenčiantį kolektyvą sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, kiti svečiai.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos aktų salėje susirinkę žiūrovai išvydo įspūdingą merginų šokių grupės „Norija“ pasirodymą. Šokis keitė šokį, o šokėjos sceninius rūbus keitė taip pat dažnai, kaip ir šokių žingsnelius. Kartu su jomis šokių pynę pynė ir kolektyvo draugai, partneriai, buvusių šokėjų kolektyvai.

Scenoje gražius pasirodymus surengė ir savo sveikinimus bei šokius dovanojo kolektyvo draugai –  šokio studijos „Šokantys bateliai“ šokėjai (vad. V. Jakubauskė), Pučiamųjų instrumentų orkestro ,,Kybartai” choreografinė merginų grupė ,,Liepa” (vad. Greta Meseckaitė) ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mažieji šokėjai (vad. Edita Skauronė).

Koncerto metu taip pat įvyko iškilmingas Lietuvos šokio mokytojos 2021 apdovanojimas. Šokio mokytojų asociacija organizavo tradicinius Lietuvos šokio mokytojo rinkimus. Juose buvo renkama pagal naują tvarką bendru atrankos komisijos narių ir svetainės lankytojų sprendimu. Susumavus apklausoje dalyvavusių balsus, papildomai suskaičiavus aukščiausius atrankos komisijos narių vertinimus kiekvienam kandidatui, 2021 m. Lietuvos šokio mokytojo nominacija skirta Vilijai Jakubauskei. Šį garbingą apdovanojimą – 2021 metų šokio mokytojos diplomą – V. Jakubauskei koncerto metu iškilmingai įteikė Šokio mokytojų asociacijos prezidentas Arnoldas Riekumas.   Kolektyvui taip pat įteikta didžiulė pintinė saldumynų.

Tarp vienas už kitą įspūdingesnių šokėjų pasirodymų į sceną skubėjo svečiai, norintys pasveikinti šokių studiją su gražia švente. Tarp jų – Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

„Nuoširdžiai sveikiname Jus su 15-uoju gimtadieniu. Tai, ką šiandien pamatėme ant scenos, buvo nuostabu, sukūrėte tikrą pasaką. Džiaugiuosi, kad turime tokius kolektyvus, kurie gali atstovauti mūsų rajonui. Tikiu, kad Jums ir ateityje nepristigs idėjų, kūrybiškumo“, – sveikindamas kalbėjo Savivaldybės meras A. Neiberka.

Jie padėkojo kolektyvo vadovei V. Jakubauskei už sukurtą nuostabią atmosferą bei puikų šokančio jaunimo ugdymą, jiems įskiepytą meilę šokiui ir linkėjo neprarasti kūrybinio polėkio ir dar ilgus metus džiuginti žmones savo nuostabiais pasirodymais.

Su šios grupės merginomis V. Jakubauskė pradėjo dirbti 2006 m. Per 15 kūrybinės veiklos metų keitėsi ir kolektyvo sudėtis, ir atliekamų šokių stiliai. Iš pradžių „Norija“ buvo žinoma tik kaip tautinių šokių grupė. Šiandien merginos publiką jau džiugina ir šiuolaikiniais, moderniaisiais, gatvės bei kitų stilių šokiais.

Per šiuos penkiolika metų kolektyvo šokėjos nuolat dalyvavo respublikinėse dainų šventėse, įvairiuose šalies miestuose vykusiuose festivaliuose, šokių konkursuose, šokių ir dainų šventėse, turi patirties dalyvaujant tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, pačios nuolat organizavo įvairias akcijas ir šokių šventes.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top