Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

100 Vilkaviškio krašto istorijų

Šiandien, gegužės 28 d., Savivaldybėje apsilankė Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys, istorikas, muziejininkas, knygų autorius Antanas Žilinskas, kuris Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai įteikė ką tik iš spaustuvės parsivežtą naująjį jo leidinį „Iš Vilkaviškio krašto istorijos: 100 Vilkaviškio krašto istorijų“.

Leidinio autorius A. Žilinskas pasakojo, kad šioje knygoje atskleidžiami įdomiausi faktai ir pasakojimai apie Suvalkijos (Sūduvos) ir Vilkaviškio krašto naujosios istorijos įvykius.

„Iš Vilkaviškio krašto istorijos: 100 Vilkaviškio krašto istorijų“ – tai kelionė po Vilkaviškio kraštą, turintį ką papasakoti apie praeitį, dabartį ir viltingą ateitį.

2020 metai ypatingi mūsų istorijoje. Minime Lietuvos valstybės Nepriklausomybės 30-ąsias metines, be to, sukanka 400 metų nuo pirmojo ryškaus Vilkaviškio vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose.

Naujoje A. Žilinsko knygoje per istorinius pasakojimus atskleidžiami ypatingi Vilkaviškio krašto nuopelnai, klojant Lietuvos valstybės pamatus, puoselėjant jos istorinę atmintį, kultūrą, mokslą.

„Istoriją kuria žmonės, kurių gyvenimai ir poelgiai dažnai pilni ir kilnumo, ir tragizmo. Tokių asmenybių surasite ir šioje knygoje“, – trumpai pristatė savo kūrinį A. Žilinskas.

Savivaldybės vadovas dėkojo už vertingą dovaną Vilkaviškio krašto žmonėms ir teigė, kad šis leidinys puikiai reprezentuos mūsų kraštą, leis susipažinti, kokie dar nežinomi istorijos klodai slypi mūsų krašto praeityje.

Knygą jau nuo šiandien bus galima įsigyti Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre ir knygyne.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top