Meniu
Vyko Europos kultūros paveldo metų atidarymas ir I respublikinis Paežerių dvaro vaikų baleto šokio ir muzikos festivalis

Gegužės 18 d. Paežerių dvaro sodyboje vyko Europos kultūros paveldo metų atidarymas ir I respublikinis Paežerių dvaro vaikų baleto šokio ir muzikos festivalis.

Ši data pasirinkta neatsitiktinai – 2017 m. gegužės 17 d. Europos Parlamentas ir Taryba priėmė sprendimą 2018-uosius paskelbti Europos kultūros paveldo metais, kurių šūkis: „Mūsų paveldas: praeitis pasitinka ateitį“. VšĮ „Ugnies valdovai“ ir Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus (direktorė Jurgita Morozaitė) jau kurį laiką kryptingai siekė padovanoti šeimoms su vaikais draugišką festivalį, kuriame vaikai ne tik prisiliestų prie Lietuvos istorijos ir kultūros, bet ir įspūdingos gamtos bei architektūros apsuptyje turėtų galimybę iš arčiau pažinti muzikos ir klasikinio šokio pasaulį.

Renginio metu vaikučiai, mamos ir tėveliai, giminės bei artimieji ne tik galėjo dalyvauti Ugnies valdovų mokyklos fotografijų parodos, skirtos Lietuvos 100-mečiui paminėti, atidaryme (autorė – viena iš Kauno fotodraugijos įkūrėjų Sigita Urbonaitė), išvysti įspūdingą, festivaliui skirtą vaikų baleto šokio programą (choreografijos autorės: Agnė Obelenytė-Paukštaitienė, Vilija Jakubauskė, Daina Misiukevičienė ir kt.), bet ir patys turėjo galimybę linksmai pašokti su  Laimos Lapkauskaitės „O lia lia vaikais“, mergaitėmis iš „Majamio“ bei vaikų roko grupe „Ugnies valdovai“. Vaikai galėjo pajodinėti taip mėgiamu poniuku, o linksmybėms sustiprinti – buvo piešiama veido dailė kiekvienam norinčiam.

Renginio dalyvius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji taip pat pasveikino Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus kolektyvą su Tarptautine muziejų diena.