Meniu
Savanorių iš Vokietijos viešnagės metu pagerbtas Vilkaviškio rajono garbės pilietis

Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai: Meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Kazys Kiaulakis ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė šiandien susitiko su rajone viešinčiais Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriais. Šiųmetis geradarių iš Vokietijos vizitas sutapo su įsimintinomis progomis: šiais metais sukanka 20 metų kai užsimezgė graži draugystė tarp Vilkaviškio ir Ahauso miestų bei buvo suorganizuotas pirmasis vizitas į Vilkaviškį, o taip pat paminėtas Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos 15 metų jubiliejus. Svečiai iš Vokietijos taip pat atvyko pasimatyti su Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovais, aplankyti globojamas įstaigas ir kaimo bendruomenes, išdalyti tradiciškai jiems atvežtą labdarą.

Susitikimo su Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriais metu Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, pasinaudodamas išskirtine proga ir gražia 20 metų bendradarbiavimo sukaktimi, svečių delegacijos vadovui, Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės piliečiui Heinrichui Hollekampui įteikė Garbės piliečio regalijas. Savivaldybės vadovas dėkojo H. Hollekampui ir visai savanorių komandai už ilgametę draugystę, palaikomus bendradarbiavimo ryšius, nuolatinę pagalbą ir rūpestį rajono įstaigomis, kaimo bendruomenėmis, sektiną savanorystės pavyzdį. Be to, Meras A. Neiberka užsiminė, kad ir pats H. Hollekampas šiais metais minėjo gražią sukaktį, su ja taip pat nuoširdžiai sveikino.

Tokio dėmesio nesitikėjęs H. Hollekampas dėkojo už jam ir jo komandai suteiktą garbę.

„20 metų – ilgas laikotarpis, bet galiu pasakyti, kad jis buvo puikus. Komandos nariai, kurie su manimi atvyksta į Vilkaviškį, beveik nepasikeitė ir jau tiek metų aplankyti jūsų keliauja tie patys žmonės. Vadinasi, jiems miela ir smagu čia atvykti,“ – apie šiltus jausmus Vilkaviškio kraštui ir jo žmonėms kalbėjo H. Hollekampas.

H. Hollekampas ypač džiaugėsi teigiamais pokyčiais mūsų rajone. Pasak jo, kiekvieną kartą atvykdami į Vilkaviškio rajoną savanoriai pamato pasikeitusį ir pagražėjusį mūsų kraštą. Šie pokyčiai vokiečiams labai patinka. O pamatuoti pokyčius partneriai iš Vokietijos tikrai gali, nes pirmasis vizitas į Vilkaviškį įvyko dar 1998 metais.

Nuo to laiko jie kasmet atveža visus metus, laisvalaikiu nuo tiesioginių pareigų, draugijos narių savanoriškai rinktą labdarą, aprūpindami rajono organizacijas ir įstaigas medicinos įranga, įvairiomis statybinėmis medžiagomis, kanceliarinėmis priemonėmis, rūbais, avalyne bei kitais vertingais daiktais. 20 metų trunkanti draugystė duoda puikių rezultatų: gautos statybinės medžiagos panaudojamos kaimų bendruomenių, švietimo įstaigų patalpoms atnaujinti, medicininės priemonės ir slaugos įranga nukeliauja į rajono gydymo įstaigas, rūbai, avalynė pasiekia rajono gyventojus, pagerindami jų buitį.

„Svarbiausia ne kiek ir kokių daiktų mes atvežame, bet kokie tvirti ryšiai, kontaktai ir draugystė užsimezgė nuo to laiko, kai pradėjome vykdyti vizitus į Vilkaviškio rajoną,“ – akcentavo H. Hollekampas.

Tęsdami pokalbį, Savivaldybės vadovai pristatė pagrindines naujoves rajone, aptarė įgyvendinamus projektus, kitus aktualius Savivaldybei ir jos gyventojams klausimus. Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat domėjosi svečių planais, jau aplankytais objektais.

Svečių delegacijos vadovas papasakojo, kad savanoriai apsilankė statomuose Gudkaimio savarankiško gyvenimo namuose, dalyvavo Klausučiuose surengtoje Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos 15 metų šventėje. Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriai taip pat susitiko su Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos bendruomene, aptarė aktualų savanorystės klausimą, stebėjo, susipažino su šioje progimnazijoje vykdoma pirmosios pagalbos mokymų programa.

Ateityje vokiečiai norėtų vykdyti mainų programas su atskiromis grupelėmis, pvz., mokinių, kaimo bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų, sporto bendruomenių ir pan.

Vėliau su svečiais diskutuota Vilkaviškio rajono savivaldybei aktualiais klausimais: aptartas Vilkaviškio rajono ekonominis potencialas, čia veikiančios įmonės ir darbo jėgos pasiskirstymas, svečiai domėjosi Savivaldybės gaunama Europos Sąjungos parama, demografiniais rodikliais.

Susitikimo metu Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat prisiminė ir dėkojo H. Hollekampui už praėjusiais metais įvykusį vizitą Ahauso mieste. Penkias dienas trukusios viešnagės metu Vilkaviškio rajono vadovas A. Neiberka ne tik dalyvavo oficialiuose priėmimuose, bet ir apsilankė Ahauso rajone įsikūrusiose įmonėse, domėjosi, kaip veikia vietinės sveikatos priežiūros įstaigos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos bei čia įsikūrusios Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovai, kurie jau daug metų rūpinasi ir sunkiau besiverčiančių vilkaviškiečių gerove.