Vilkaviškio rajono savivaldybė - straipsniai :Kviečiame apžiūrėti dienos stovyklos „5 dienos su menu“ stovyklautojų sukurtų darbų parodą
Meniu
Kviečiame apžiūrėti dienos stovyklos „5 dienos su menu“ stovyklautojų sukurtų darbų parodą

 

   

Šių metų birželį ir liepą VšĮ Meno ir edukacijos centras surengė jau ketvirtą kūrybinę dienos stovyklą 5 dienos su menu, pritraukusią būrį vaikų iš Marijampolės apskrities, Kauno ir Vilniaus. Stovyklautojai išmėgino unikalią cianotipijos techniką, raižė linoraižinius autoriniams marškinėliams, susipažino su komikso, iliustracijos ir autorinės knygos ypatumais, iš nebenaudojamų žaliavų konstravo unikalius statinius ir daiktus, sukūrė 3 vaizdo klipus. Pasibaigus visoms trims stovyklos pamainoms, liepos 24 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Multicentro ekspozicinėje erdvėje visuomenei buvo pristatyta stovyklautojų sukurtų darbų paroda, raiškiai atspindinti turtingą ir įvairiapusę užsiėmimų programą. Tiek šiųmetė stovykla, tiek ir paroda sulaukė gausaus ir šilto vaikų, jų tėvų ir žiniasklaidos dėmesio.

Parodoje, kuri veiks iki rugpjūčio 23 d., greta stovyklautojų sukurtų kūrinių lankytojams pristatomas ir trumpas fotoreportažas, taikliai perteikiantis draugišką, nuotaikingą ir kūrybišką stovyklos atmosferą. Kai kuriuose kadruose tarpe vaikų galima išvysti ir profesionalius Lietuvos kultūros ir meno kūrėjus, kaip antai, dailininkę grafikę, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos mokytoją Lidą Dubauskienę, dailininkę iliustruotoją, 2017-ųjų Metų premijos laureatę Knygos meno konkurse už iliustracijas knygai Sibiro haiku Liną Itagaki, Nacionalinio Kauno dramos teatro vaizdo režisierių Ridą Beržauską, unikalaus Lietuvoje Stalo teatro režisierę ir aktorę Saulę Degutytę ir kitus.

Tiesa, už kadro ir vaikų sukurtų kūrinių liko tai, kas svarbiausia, ko nuolat siekiame stovyklose – tai visapusiška emocinė, kūrybinė ir socialinė bendrystė, kurią geriausiai atskleidžia, išreiškia, ugdo, gydo ir suriša kūryba.

 

Daugiau informacijos

+370 671 26355, +370 604 15506

menoedukacija@gmail.com

https://www.facebook.com/menoedukacija

 

Stovyklą iš dalies finansuoja:

LR Kultūros ministerija

Lietuvos kultūros taryba

Vilkaviškio raj. savivaldybė

 

Stovyklos organizatorės Virginija Armanavičienė ir Jurga Minčinauskienė

 

 

Fotografijų autorė: Jurga Minčinauskienė