Meniu
Regioninės politikos klausimais diskutuota pavasario forume

Kovo 15–16 dienomis Palangoje vyko Regioninės politikos pavasario forumas. Į Regioninės politikos pavasario forumą susirinko Europos Komisijos (EK) ir Europos regionų komiteto atstovai, Seimo nariai, dalyvavo 4-ių Lietuvos ministerijų ministrai, viceministrai, daugiau nei 30 merų,  Savivaldybių administracijų atstovai, verslininkai bei ekspertai iš kaimyninių šalių. Šiame forume Vilkaviškio rajonui atstovavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Grigaliūnaitė. Pagrindinis surengto forumo tikslas – išsamiai aptarti Regioninės politikos aktualijas, pristatyti naujas iniciatyvas sprendžiant šiandienos ir rytojaus iššūkius.

Regioninė politika be naujų technologijų, inovacijų taikymo, orientuojama į socialinių priemonių įgyvendinimą, socialinę sanglaudą, demografinius iššūkius, emigracijos mažinimą. Kaip didžiausius darbus ir siekius, forume dalyvavę Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Aplinkos ministerijos ministrai įvardijo verslo įtraukimą į regionų plėtros tarybas, subsidijas jaunoms šeimoms būstų įsigijimui, regioninę politiką formuojančios Baltosios knygos rašymą, elektroninių receptų įvedimą, sveikos gyvensenos propagavimą, greitosios medicinos parko atnaujinimą, paslaugų kokybės gerinimą, Lietuvos bendrojo plano sukūrimą, skiriamą didesnį dėmesį viešųjų paslaugų teikimui ir jų kokybei. Savivaldybių merai vienbalsiai prašė suteikti daugiau galių regionams. Kaip jie teigė, optimizavimas ne visose srityse yra geroji patirtis, todėl linkėjo, kad reglamentų, kuriamų tvarkos aprašų gausa neužgožtų regionų svajonių.

 Kovo 16 d. antroje dienos pusėje VšĮ „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“  organizavo konkursą – simuliacinį žaidimą, kuriame devynių savivaldybių atstovus egzaminavo investuotojai. Pasisakiusieji turėjo įtikinamai pristatyti galimam investuotojui savo produktą, įvardinti 5 regiono privalumus, stiprybes prieš kitus rajonus, įtikinti, kaip investuotojas „išloš“, pasirinkęs tam tikrą rajoną. Galimybę išnaudojo ir kompetentingai komisijai išradingai savo kraštą pristatė Jurbarko, Kaišiadorių, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Panevėžio, Tauragės, Ukmergės ir Vilkaviškio rajonų atstovai. Komisija vertino, analizavo, pateikinėjo įvairius klausimus. Mūsų rajoną pristačiusi Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė pasidžiaugė, kad geriausia akimirka buvo tada, kai, vietoje komisijos klausimų ar pastabų, išgirdo: „viskas buvo labai gerai“. Turime drąsiau svajoti, nebijoti iššūkių. Visi esame savaip įdomūs, savaip turtingi materialinių išteklių, gebėjimo juos valdyti, tad susitelkime ir eikime į priekį. Suomija pripažinta laimingiausia šalimi, Lietuva pripažinta laimingiausia Pabaltijo šalimi... O mes gal galime išsikelti sau iššūkį ir tapti laimingiausiu Suvalkijos (Sūduvos) kampeliu?Savivaldybės informacija