Meniu
Vilkaviškio kultūros centre atidaryta tapybos darbų paroda

Lapkričio 27 d. Vilkaviškio kultūros centre įvyko jaukus Juozo Pranckevičiaus tapybos parodos „Dovana žemiečiams“ atidarymas. Parodoje eksponuojami šių metų autoriaus darbai, kuriuose daugiausiai vyrauja gamtos tema, epizodai iš matytų vietų keliaujant po skirtingas šalis.

J. Pranckevičius gyvena ir tapo Vilniuje, tačiau yra kilęs iš Vilkaviškio rajono, Mockabūdžio kaimo. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius sakė, jog niekada nepamiršo savo gimtojo krašto, todėl jam ypatingai smagu, jog savo darbais galės pamaloninti kraštiečius.

J. Pranckevičius yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, priklauso „individualistų“ tapytojų grupei. Tapyba jis susidomėjo dar būdamas mokykliniame suole, tačiau profesionaliai tai daryti pradėjo tik prieš 12 metų. Dabar kiekvienais metais jis nutapo apie 100 paveikslų ir yra laikomas vienu produktyviausių Lietuvos dailininkų. Jo darbai eksponuojami Pietų Korėjoje, Kinijoje, Ukrainoje, Armėnijoje ir kitose pasaulio šalyse.

„Tapyba yra mano atgaiva. Esu verslininkas, todėl darbas kainuoja man daug nervų. Pradėjus tapyti, tapau 8 val. ir tuo metu manęs nėra šiame pasaulyje, aš iškeliauju ir visiškai pasineriu į kūrybą. Tapyba man yra geriausia meditacijos forma“, – kalbėjo J. Pranckevičius.

Parodos atidaryme dalyvavo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

 „Labai džiaugiuosi, kad šitokiu būdu mes galime praturtinti savo sielą. Nuoširdžiai dėkoju, kad dalinatės savo kūryba su mūsų krašto žmonėmis“, – parodos autoriui dėkojo Savivaldybės meras A. Neiberka.

Į parodos atidarymą atvykęs tapytojo kolega Antanas Beineravičius kalbėjo, kad J. Pranckevičius yra meistras,  kurio kūryba individuali, ekspresyvi, atpažįstama, jam yra įgimtas spalvų ir nuotaikų pajautimas. Daug gražių žodžių apie autorių pasakė ir šios parodos organizatorius Eugenijus Bulavas.

Parodos atidarymo metu gražiais muzikos garsais užbūrė Vilkaviškio muzikos mokyklos auklėtiniai broliai Rapolas ir Povilas Aušrotai.