Meniu
Rašyti istorine tema jau tampa pomėgiu

Lietuvos šaulių sąjunga, šiemet mininti savo įkūrimo 100-metį, kvietė Lietuvos moksleivius dalyvauti šalies mokinių esė konkurse „LŠS 100-metis: ar vis dar aktualūs Vlado Putvinskio priesakai šauliams?“ Šiuo konkursu buvo siekiama ne tik ugdyti jaunosios kartos tautinius jausmus, pilietiškumą, bet sudaryti sąlygas kiekvienam kūrybiškai perteikti savo požiūrį į istorinės atminties įvykius, permąstyti, ar bėgant šimtmečiui keitėsi vertybės ir kaip tai vyko.

Konkurso organizatoriai sulaukė 9–12 ir 11–12 klasių moksleivių kūrinių, kuriuose jaunuoliai dalinosi savo mintimis, ar šiandien vis dar aktualūs Vlado Putvinskio priesakai šauliams, kokia jų reikšmė šių dienų kontekste, kiekvienam iš mūsų. Neretas moksleivis sava patirtimi grindė prieš 100 metų suformuotų priesakų reikšmę jo, jo draugų, šeimos aplinkoje šiandien.

Kovo 12 dieną Kaune įvyko finalinis šalies mokinių esė „LŠS 100-metis: ar vis dar aktualūs Vlado Putvinskio priesakai šauliams?“ konkurso renginys – laureatų apdovanojimo ceremonija. Į Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune susirinko ne tik laureatai, bet ir konkurso dalyviai, lydimi mokytojų iš visos Lietuvos. Į renginį atvyko ir papildomus prizus laureatams įteikė Seimo narys, Laikinosios Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos draugų grupės pirmininkas Audronius Ažubalis, kuris prieš apdovanojimų ceremoniją savo kalboje pabrėžė jaunimo ir valstybės santykio svarbą, jų pilietiškumo reikšmę šalies ateičiai. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Edvardas Starkus, Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Žydrūnas Šadauskis, Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius.

9–10 klasių grupės laureatu ir I vietos laimėtoju tapo mūsų rajono gimnazistas – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos II klasės mokinys Deivydas Stankevičius. Mokinį konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė. Pagrindinis prizas – šaulių sąjungos organizuojama kelionė liepos mėnesį į Žalgirio mūšio vietą Griunvalde (Lenkija). Apie renginį galima paskaityti ir svetainėje www.sauliusajunga.lt.

Beje, tai jau ne pirmas toks Deivydo laimėjimas šalies konkursuose šiais mokslo metais – lapkričio 29 dieną Alytuje jis taip pat laimėjo I vietą už rašinį „Ką šiandien pasakyčiau Lietuvos partizanui?“, kuris buvo skirtas Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir kitiems Lietuvos partizanams atminti.

 

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos informacija