Meniu
Baltrušiuose ir Pilviškiuose lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius

Savivaldybės meras Algirdas Neiberka sausio 12 d. buvo pakviestas į kaimyninę Šakių rajono savivaldybę, kurioje lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Amiras Maimonas.

Izraelio valstybės ambasadorius, lydimas Šakių mero Edgaro Pilypaičio bei mūsų savivaldybės mero A. Neiberkos, apsilankė Baltrušiuose esančiose žydų holokausto kapinėse. Baltrušių kaimas, nors ir yra labai netoli nuo Pilviškių, priklauso Šakių rajono savivaldybei. Vis dėlto, Baltrušių holokausto kapinėse palaidoti žiauriai nužudytų pilviškiečių žydų kūnai. 

Susitikimo metu aptartas jų tinkamas sutvarkymas ir išsaugojimas. Ambasadorius tikisi, kad netolimoje ateityje šiose kapinėse atsiras ne tik naujas užrašas, pakeičiantis šiuo metu dar užsilikusį nuo sovietinių laikų, su paminėtu aukų skaičiumi, bet ir čia žuvusių pilviškiečių žydų pavardės.


Vėliau Savivaldybės meras A. Neiberka kartu su Pilviškių seniūnu Vytautu Judicku palydėjo Izraelio ambasadorių A. Maimoną į Pilviškius, kur buvo aplankytos miestelyje esančios civilinės žydų kapinės. Čia buvo aptartas kapinių paženklinimo klausimas.