Meniu
Vilkaviškio ligoninė kartu su partneriais pristatė įgyvendinamo projekto veiklas

Nuo šių metų vasario 1 d. Vilkaviškio ligoninė dalyvauja bendrame Lietuvos ir Lenkijos projekte „Diabetas kaip tyli epidemija – programa, skirta kovai su diabetu pasienio teritorijoje“, kuriuo siekia pagerinti pasienio zonos gyventojų, sergančių cukriniu diabetu, sveikatos priežiūrą.

Penktadienį, gruodžio 7 dieną, Paežerių dvare įvyko projekto dalyvių – Lenkijos Lapy ir Vilkaviškio ligoninės – susitikimas, kuriame apžvelgtos jau įgyvendintos projekto veiklos. Jas pristatė Vilkaviškio ligoninės vadovas Linas Blažaitis.

Įgyvendindami projektą, kuris iš viso truks 12 mėnesių, iki 2019 metų sausio 31 d., medicinos personalas jau važiavo į specializuotus mokymus apie cukrinį diabetą, kurie vyko tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje. Taip pat Vilkaviškyje organizuota konferencija, o kaimyninėje šalyje – sveikos gyvensenos festivalis. Projekto įgyvendinimo metu abi ligoninės įsigijo priemonių, padėsiančių diagnozuoti ir gydyti cukrinį diabetą. Į projekto veiklas buvo įtraukta ir visuomenė.

Projekto dalyvius sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis pabrėžė tokių projektų svarbą ir naudą visuomenei. Savivaldybės vadovas tikisi, kad su kaimynine valstybe ir toliau bus sėkmingai įgyvendinami bendri projektai, gerinantys gyvenimo kokybę tiek mūsų rajono, tiek Lenkijos valstybės gyventojams.

Cukrinis diabetas – sunki lėtinė liga, kuri labai blogina gyvenimo kokybę. Pasaulyje cukriniu diabetu serga daugiau kaip 250 mln. žmonių. Prognozuojama, kad 2025 m. sergančiųjų bus 380 mln. ir jie sudarys 7,1 proc. visų pasaulio gyventojų. Skaičiai grėsmingai auga ir mūsų šalyje bei kaimyninėje Lenkijoje.