Meniu
Į Vilkaviškį suvažiavo Lietuvos „salomėjiškų“ mokyklų atstovai

Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenė surengė pavasariu alsuojantį renginį, skirtą mūsų kraštietei poetei Salomėjai Nėriai. Jau daug metų 5 Lietuvos mokyklos bendradarbiauja ir tokių susitikimų metu skiria dėmesį vienos kitoms bei lyriškajai poetei, nes šios mokyklos yra glaudžiai susijusios su poetės S. Nėries atminimo įamžinimu, jos gyvenimu, kūryba.

Šį kartą Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos svečiai buvo delegacijos iš Vilniaus Salomėjos Nėries, Panevėžio Vytauto Žemkalnio, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų. Toks susitikimas vyko jau 59 kartą.

Kaip pasakojo Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė, dažniausiai su poetės atminimu yra siejamas rudens metas, bet jau keleri metai nuspręsta susitikti pavasarį, kai visa žemė žydi ir alsuoja gyvybe. Pavasario motyvą dažnai galima aptikti ir poetės kūryboje.

Mokyklos svečiams buvo parodyta integruota pamoka, kurią režisavo lietuvių kalbos mokytoja Rima Šlivinskienė. Gausus būrys mokinių parodė muzikinę-poetinę kompoziciją pagal Salomėjos Nėries lyriką. Renginyje skambėjo poetės eilės, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis buvo pakalbinta garsi mūsų krašto rašytoja Daina Opolskaitė, džiugino saksofonistų pasirodymas, puikiai nuteikė dainos ir smagūs šokiai.

Po įspūdingo pasirodymo renginio svečius ir dalyvius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Taip pat buvo apdovanoti kūrybinio konkurso, skirto skatinti domėjimąsi S. Nėries kūryba, ugdyti estetinį skonį ir kūrybiškumą, kuriant išbandyti įvairias poetinės raiškos priemones, dalyviai bei laureatai. Konkurse dalyvavo jaunųjų kūrėjų būrys iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijų, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos ir Vilkaviškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų.

Po renginio mokykloje susirinkusieji buvo kviečiami į vidinį kiemelį, kuriame visi drauge pasodino alyvą.

Vėliau svečiai buvo palydėti į poetės gimtinę Kiršuose, vyko įvairios edukacinės programos, skirtos tiek moksleiviams, tiek mokytojams, kurių metu svečiai dar geriau susipažino su mūsų nuostabiu kraštu.


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė