Meniu
Projekto metu skatinta saviraiška ir atskleisti vaikų talentai meninėse veiklose

Kovo 5–7 dienomis Alvito pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinio projekto „Draugystė vienija” meninių-kūrybinių dirbtuvių veikla.

Projektui reikalingomis priemonėmis pasirūpino Vilkaviškio krašto garbės pilietis vokietis Alfonsas Hopingas.

Projekto veikla visų pirma suvienijo du jaunus menininkus – marijampolietę Ievą Voroneckytę ir vokietį Danny Janky, kurie savo kūrybinėmis įžvalgomis dalinosi su Alvito pagrindinės mokyklos (3–10 klasių) mokiniais. Jiems talkino mokyklos dailės mokytoja Audronė Gurinskienė. Dvi dienas trukusio projekto metu vaikai turėjo unikalią galimybę susipažinti su įvairiomis tradicinėmis ir gatvės meno tapybos technikomis bei priemonėmis. Laisva tema atvėrė kūrybines galimybes ekspresyviai veiksmo tapybai, tad rezultatai buvo spalvingi ir labai įvairūs.

Vokietis studentas, būsimasis meno terapijos specialistas Danny akcentavo nevaržomą kūrybinę laisvę,  spontaniškumą bei abstrakčiosios kūrybos grožį ir svarbą vaikų saviraiškoje.

Viešųjų erdvių menininkė Ieva, puošianti pastatus bei interjerus pozityviais bei etnografiniais motyvais, tikino, kad vaikams projekto veiklos labai patiko. Naujai išbandytų priemonių ir technikų gausa suteikė didelį džiaugsmą, kurį galima įžvelgti mokykloje eksponuojamoje projekto metu sukurtų darbų parodoje.

Abu menininkai ketina ir toliau dirbti su jaunaisiais kūrėjais, skatinti saviraišką ir atskleisti vaikų talentus meninėse veiklose, taip formuodami naują ir alternatyvų supratimą apie edukaciją, kultūrą ir švietimą. 


Alvito pagrindinės mokyklos direktorius

Rolandas Bulkauskas

 

 

!!!cannot delete file C:/wamp64/www/n/cron_lock_0c2044a2d2d734ec5b56755fe90cfbf7
!!!cannot delete file C:/wamp64/www/n/cron_lock_2ba878220e8122b378888f63cef6de6f