Meniu
Miesto tvarkymo darbai – pačiame įkarštyje

Vis dažniau įvairiose Vilkaviškio vietose pastebimi darbininkai, vykstantys intensyvūs miesto tvarkymo darbai.  Miestas gražėja ir modernėja – atnaujinamos gatvės, tiesiami pėsčiųjų takai. Apie mieste vykstančius tvarkymo darbus nuo šiol įspės ir pastatyti ženklai – „Vilkaviškis keičiasi. Atsiprašome už laikinus nepatogumus“. Šiuo metu ženklai pastatyti prie Maironio, J. Janonio ir Lauko gatvėse vykdomų darbų. Vėliau jie bus pastatyti ir kituose tvarkomuose objektuose. 

Mieste tvarkymo darbai vyksta tikrai intensyviai. Pradėti vykdyti J. Janonio gatvės dalies rekonstrukcijos darbai. Šioje gatvėje numatoma įrengti lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo įrenginius ir tinklus, rekonstruoti apšvietimo tinklus, esamus šaligatvius, įrengti naują gatvės važiuojamosios dalies dangą, horizontalų ženklinimą.

Kęstučio ir Maironio gatvėse taip pat pradėti vykdyti rekonstrukcijos darbai. Abejose gatvėse bus įrengti lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo įrenginiai ir tinklai, rekonstruoti apšvietimo tinklai, esami šaligatviai, bei įrengiami nauji, atnaujinami kelio ženklai. Kęstučio g. numatoma sustiprinti važiuojamosios dalies dangą, prie Muzikos mokyklos įrengti automobilių sustojimo aikšteles. Sankryžą, esančią Maironio gatvėje su Statybininkų gatve, ketinama rekonstruoti į labai mažą žiedinę sankryžą. Maironio g. ketinama sustiprinti gatvės važiuojamosios dalies esamą dangą bei įrengiant naują gatvės dangos konstrukciją išplatinti gatvės važiuojamąją dalį, įrengti važiuojamosios dalies horizontalų ženklinimą, gatvės kraštuose numatant stovėjimo vietas automobiliams.

Netrukus darbai prasidės Rūtų ir Vilniaus gatvėse, kur taip pat bus tvarkoma kelio danga, įrengiami šaligatviai, atnaujintas apšvietimas. Numatoma darbų pradžia š. m. rugpjūčio mėn.

Netrukus bus rekonstruojama sankryža prie „Circle K“ degalinės. Nesaugi sankryža bus rekonstruojama į žiedinę, taip pat bus įrengtas saugesnis patekimas į ir iš degalinės. Darbus planuojama baigti iki š. m. lapkričio mėn.

Toliau vykdomi tako įrengimo darbai tarp Radastų ir Lauko gatvių. Įgyvendinant projektą bus ne tik nutiestas daugiau nei 700 metrų ilgio pėsčiųjų takas, bet taip pat pasirūpinama poilsio zonomis su suoleliais ir šiukšliadėžėmis, bus įrengtas dalinis tako apšvietimas LED šviestuvais. Tikimasi, kad esant palankioms sąlygoms, visus darbus pavyks įgyvendinti iki š. m. rudens. Darbai bus finansuojami ES struktūrinių fondų ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

Toliau tęsiami darbai Žalumynų kvartale. Balandžių g. pradėti dujotiekio požeminiai tiesimo darbai. Dujotiekio tiesimo darbai vykdomi toje gatvėje, kurioje neįrengta asfalto danga. Atlikus šiuos darbus, bus patiesta kelio danga. Žalumynų kvartale iš viso bus atnaujinta 1817 m esamo asfalto dangos ir įrengta 5865 m gatvių asfalto dangos.

Jau yra ir įgyvendintų darbų. Užbaigtas kloti naujas šaligatvis atkarpoje nuo Vienybės iki Statybininkų gatvės. Atkarpos ilgis apie 80 m. Įrengtas naujas šaligatvis ir Nepriklausomybės gatvėje. Atnaujinta P. Jašinsko g. atkarpa prie Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro: sutvarkyta duobėta kiemo teritorijos dalis, kur įrengta nauja, ištisinė asfalto danga. Nauja asfalto danga nutiesta ir Pramonės g., kuri buvo tvarkoma už Kelių priežiūros plėtros programos lėšas. Šioje vietoje buvo nutiesta apie 200 m ilgio ir 56 m pločio asfalto dangos.  Darbai užbaigti ir prie S. Nėries pagrindinės mokyklos. Ant žvyro dangos įrengta nauja 450 m ilgio asfalto danga.

Planuojami ir kitų miesto gatvių tvarkymo darbai. Jau pasirašytos rangos darbų sutartys šiais metais atlikti: M. Valančiaus g. ruožo nuo Vytauto g. iki Šeimenos upės, Draugystės g. ir B. Sruogos g. kapitalinius remontus.

Dėl gausiai atliekamų miesto tvarkymo darbų gyventojai skundžiasi nepatogumais. Vilkaviškio rajono savivaldybė prašo vilkaviškiečių būti supratingiems ir pakantiems, nes jau netrukus visi kartu galėsime džiaugtis geresnėmis gatvėmis, naujais šaligatviais, pagražėjusiu miestu.