Meniu
Svečiavosi partneriai iš Lenkijos

Gegužės 15 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje vyko tęstinis susitikimas su partneriais iš Lenkijos valstybės dėl dalyvavimo Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos programoje. Šįkart į svečius atvyko Suvalkų rajono vicemeras Vitoldas Kovalevskis (Witold Kowalewski) ir Suvalkų rajono savivaldybės investicijų skyriaus specialistai.

Svečius sutiko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė. Susitikime su partneriais taip pat dalyvavo l. e. Savivaldybės Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas Vitas Didžbalis.

Susitikime kaimyninių Savivaldybių vadovai aptarė bendradarbiavimo, rengiant bendrus projektus ir dalyvaujant Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos programoje, klausimus. Savivaldybių atstovai dalijosi rengiamų bendrų projektų niuansais bei dar kartą aptarė ir apžiūrėjo potencialius infrastruktūrinius objektus, kurie galėtų būti tvarkomi programos lėšomis.

Kalbėta, kad tiek Vilkaviškio rajono, tiek Suvalkų rajono savivaldybės teiktų bendrą projektą šalia savivaldybių pastatų esančiai infrastruktūrai sutvarkyti. Įvairiomis apimtimis būtų tvarkomos automobilių stovėjimo aikštelės, mažoji infrastruktūra, apšvietimas ir kt.

Taip pat kalbėta apie bendro projekto teikimą turizmo srityje. Vilkaviškio rajono savivaldybė šiuo projektu siektų gauti lėšų Paežerių ežero pakrantės, teritorijoje tarp Vilkaviškio miesto ir poilsiavietės, sutvarkymui, įrengiant patogią automobilių stovėjimo aikštelę, vietas poilsiui, vaikų žaidimų aikšteles ir kt. Taip pat bus numatomos lėšos pontoninių tiltų įrengimui.

Tiek Vilkaviškio rajono savivaldybė, tiek Suvalkų rajono savivaldybė jau yra numačiusi pakeitimų rengiamuose projektų paraiškose, todėl aptarę svarbiausius klausimus sutarė toliau bendradarbiauti ir siekti gauti finansavimą minėtų objektų sutvarkymui.

Po susitikimo savivaldybėje Suvalkų rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti apžiūrėti Paežerių dvaro rūmų, kurie Patraukliausios Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietovės 2017  konkurse pateko į patraukliausių turizmo traukos objektų dešimtuką.

 


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė