Meniu
Kad būtum amžiams gyva

Prieš pora metų projektą „Jungtinis Lietuvos vaikų choras“ suorganizavę Lietuvos liaudies kultūros centras ir VšĮ choro studija „Ugnelė“ šią veiklą sėkmingai tęsia toliau. 2017 m. spalio mėnesį projektą nutarta išplėsti ir įkurti Jungtinio Lietuvos vaikų choro padalinius regionuose, t. y.  suteikti šansą dainuoti ir tiems vaikams, kuriems atvažiuoti iki Vilniaus nėra paprasta. Tad nuo spalio pabaigos Jungtinis Lietuvos vaikų choras dainuoja ne tik Vilniuje, bet ir Šakiuose, Gargžduose bei Visagine – iš viso 250 vaikų iš 35 ugdymo įstaigų!

Pasak Jungtinio Lietuvos vaikų choro meno vadovės Valerijos Skapienės, suvalkiečiai aktyviausiai susidomėjo projektu, tad šiam kraštui atstovauja pats didžiausias dainininkų būrys (iš vienos ugdymo įstaigos ne daugiau kaip 6 mokiniai). Paskutinį kiekvieno mėnesio šeštadienį 24 mūsų rajono 11–17 metų jaunieji dainininkai, lydimi savo mokytojų, skubėjo į Šakių meno mokyklą ir intensyviai repetavo, tobulino vokalo techniką bei ruošė programą koncertui. Tai mokiniai iš Vilkaviškio muzikos mokyklos, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui Dalios Balčiūnienės, Alvito pagrindinės mokyklos ir Vilkaviškio muzikos mokyklos Kybartų filialo (mokytoja Rasa Arlauskienė) bei Virbalio pagrindinės mokyklos (mokytoja Vilma Gurskienė). Kartu repetavo ir Šakių, Lukšių, Sintautų bei Marijampolės mokiniai.

Jungtinis choras dainuoja šiek tiek sudėtingesnę ir įdomesnę programą nei įprasta rajonų chorams, besiruošiantiems Dainų šventei. Užsiėmimus vedė muzikos mokyklos „Ugnelė“ meno vadovė  Valerija Skapienė, KTU mišraus choro „Jaunystė“ meno vadovė Danguolė Beinarytė ir kt. Vaikams neišdildomų įspūdžių paliko popietė su Giedriumi Kuprevičiumi, ypač jautri ir nuoširdi akimirka – kompozitoriaus sutiktuvės dainuojant „Skriski skriski Lietuvėlėn...“ Po tokių susitikimų turbūt nebuvo nė vieno, kuris gailėtų sutrumpėjusių savaitgalių ar skųstųsi nuovargiu.

Kol mokiniai įtemptai dirbo, juos atlydėjusios mokytojos, vadovės tobulinosi specialiai projektui parengtoje seminarų programoje. Jos turėjo galimybę paklausyti Klaipėdos universiteto Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėjos doc. dr. Rūtos Girdzijauskienės, merginų choro „Liepaitės“ režisierės Eglės Storpirštienės, Danguolės Beinarytės ir kitų žinomų lektorių.

Paruoštą programą Suvalkijos krašto choristai (Šakių regiono vadovė Ramunė Valaitienė) pirmiausia pristatė Šakių gyventojams, o Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje Jungtinis Lietuvos vaikų choras Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga surengė koncertą. Vaikai kartu su Trakų fanfariniu orkestru (vadovai Rokas Podelis ir Arvydas Mišeikis) giedojo Vytauto Miškinio „Missa Brevis Pro Pace“ bei atliko kitų Lietuvos kompozitorių kūrinius linkėdami mūsų šaliai, kad būtų amžiams gyva! Koncertą vedė Beata Nicholson.

Jauniesiems choristams buvo labai smagu išvysti savo tėvelius, kraštiečius finaliniame pasirodyme bei jausti jų palaikymą.

 


Vida Kaukaitė

Alvito pagrindinės mokyklos

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė