Meniu
Pilviškių „Santakos“ gimnazistai domėjosi Savivaldybės darbu

Šiandien, kovo 16 d., Savivaldybėje viešėjo Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos I-ųjų A ir B klasių gimnazistai, lydimi mokytojos Eglės Kociuvienės. Gimnazistai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurioje sėmėsi žinių apie vietos savivaldą. O kur geriau tai padaryti, jei ne pačiame rajono savivaldybės pastate, kur ir yra priimami svarbiausi mūsų rajono gyventojams sprendimai?

Atvykusius gimnazistus maloniai sutiko Savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, kurie išsamiai papasakojo moksleiviams apie savivaldybės veiklą, administracijos struktūrą, vykdomas funkcijas, kuruojamas sritis. Be to, supažindinta su Savivaldybės Tarybos narių darbo specifika ir apsilankyta Tarybos posėdžių salėje, kur gimnazistai galėjo išbandyti Tarybos narių darbo vietas, padiskutuoti susėdus prie apskritojo stalo. Rajono vadovai papasakojo, kokį kelią reikia nueiti, kol būna priimtas vienas ar kitas Vilkaviškio rajono savivaldybės sprendimas. Gimnazistai galėjo susipažinti su Tarybos posėdžių metu vykstančio balsavimo sistema, pamatyti, kaip pristatinėjami sprendžiami klausimai.

Savivaldybės vadovai taip pat pristatė, kokie darbai artimiausiu metu bus įgyvendinami Vilkaviškio rajone, supažindino su šių metų Savivaldybės biudžetu, priimtais svarbiausiais sprendimais.

Atvykę Pilviškių „Santakos“ gimnazijos moksleiviai buvo labai aktyvūs ir domėjosi Savivaldybės vykdomais projektais, ateities perspektyvomis, uždavė Savivaldybės vadovams daug jiems rūpimų klausimų. Gimnazistai Savivaldybės vadovams išreiškė norą, kad jų aplinkoje atsirastų vieta tinkama jaunimui susiburti po pamokų, kad Pilviškiuose galėtų veikti Atvirojo jaunimo centro padalinys. Taip pat gimnazistai pageidautų, kad mokyklos sporto salė būtų prieinama didesniam visuomenės ratui, kad po kūno kultūros pamokų būtų galima pasinaudoti mokyklos dušais. Savivaldybės vadovai patikino bendradarbiausią ir pasistengsią atsižvelgti į jaunimo pageidavimus ir pasidomėti jiems rūpimais klausimais.

Savivaldybės meras ir Administracijos direktorius kvietė gimnazistus ir toliau išlikti tokiais aktyviais, domėtis rajono veikla, vykdomais darbais ir priimamais sprendimais, drąsiai išsakyti savo pasiūlymus, dalyvauti susitikimuose ir atėjus laikui išreikšti savo pilietinę valią dalyvaujant rinkimuose.

„Dėkoju šiandien mus aplankiusiems Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniams. Buvo smagu pabendrauti, išgirsti Jūsų norus, pageidavimus ir lūkesčius, stengsimės prisidėti prie jų įgyvendinimo. Dėkoju už Jūsų žingeidumą ir norą pažinti Savivaldybės darbą. Lauksime sugrįžtant!“ – atsisveikindamas kalbėjo rajono meras A. Neiberka.

Savivaldybės vadovai dėkoja apsilankiusiems gimnazistams bei juos lydėjusiai mokytojai ir laukia sugrįžtant kitą kartą!


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė