Meniu
Paminėtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-metis

2018 metai yra paskelbti Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (toliau – LPS) metais. Visus metus šalyje vyko renginiai, skirti paminėti šio visuomeninio judėjimo, atnešusio mūsų valstybei laisvę, veiklos pradžią, kuri datuojama 1988 m. birželio 3 dieną, kai savo veiklą pradėjo LPS iniciatyvinė grupė. Toks renginys įvyko ir Vilkaviškio kultūros centre. Penktadienį, spalio 12 dieną, čia vyko minėjimas „Atgimsta Lietuva, dainavusi, kovojusi, išlikusi – šventa“, skirtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-mečiui.

Renginyje, kurį vedė Antanas Žilinskas ir Elena Rupeikienė, dalyvavo LPS veiklą menantys vilkaviškiečiai, aktyvūs iniciatyvinių grupių nariai, garbingi svečiai: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) renginių koordinatorė Angonita Rupšytė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Olekas ir Mečys Laurinkus, LPS iniciatyvinės grupės narys Romas Pakalnis ir kiti, kam brangi Lietuvos valstybės istorija.

Spalis šiam renginiui pasirinktas ne atsitiktinai. Kaip pasakojo renginio vedėja E. Rupeikienė, būtent 1988 metų spalio 22–23 dienomis Vilniuje įvyko Steigiamasis Sąjūdžio suvažiavimas, kuriame dalyvavo 1127 delegatai, atstovaujantys 180 tūkstančių sąjūdiečių.

„Prieš 30 metų į Lietuvą atėjo pertvarka, sugrąžinusi užmirštus žodžius: Lietuva, Tėvynė, Tauta, Tautiškumas, Sąžinė“, – bent mintimis persikelti į tuos laikus pakvietė E. Rupeikienė.

Sąjūdis, kitaip dar vadinamas „Dainuojančia revoliucija“ persirito per visą Lietuvą. Ne išimtis buvo ir Vilkaviškio rajonas. Čia taip pat būrėsi jauni, laisvės ir nepriklausomybės ištroškę žmonės, susibūrę į Vilkaviškio iniciatyvinę grupę. A. Žilinskas pasidžiaugė, kad kai kurie pirmieji mūsų rajono sąjūdiečiai galėjo dalyvauti ir šiame minėjime.

Aktyviausiems LPS Vilkaviškio iniciatyvinės grupės dalyviams, jų šeimos nariams Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas perdavė Vilkaviškio rajono savivaldybės mero Algirdo Neiberkos sveikinimus ir nuoširdų atsiprašymą, kad Savivaldybės vadovas negalėjo sudalyvauti šiame minėjime, nes buvo išvykęs į Vilniuje vykusius „Auksinės Krivūlės 2018“ apdovanojimus.

LPS Vilkaviškio iniciatyvinės grupės pradininkams ir aktyviausiems nariams Savivaldybės mero vardu A. Blauzdžiūnas įteikė po Lietuvos valstybės vėliavą, kuri simbolizuoja tautiškumą, laisvę ir Tėvynės meilę – svarbiausias kiekvieno lietuvio vertybes.

Prisiminimais apie Sąjūdžio laikus ir ryškiausiomis to ypatingo laikmečio detalėmis dalijosi renginio svečiai: J. Olekas, M. Laurinkus, A. Rupšytė, R. Pakalnis. Savo įžvalgomis ir mintimis apie Sąjūdį, pakeitusį Lietuvos istoriją, dalijosi renginyje galėję dalyvauti LPS Vilkaviškio iniciatyvinės grupės nariai: Saulius Vabalas, Dalytė Šileikienė ir kiti.

Renginį papuošė Marijampolės kultūros centro folkloro ansamblio „Žininyčia“ atliekamos lietuviškos dainos, Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus surengta paroda, sudaryta iš archyvinių fondų.