Meniu
Kartu su visos šalies gyventojais minėjome Laisvės gynėjų dieną

Sausio 13-ąją kartu su visos šalies gyventojais minėjome Laisvės gynėjų dieną.

Pirmieji, Sausio 13-osios įvykius menantys laužai pradėjo degti jau šeštadienį, sausio 12 d., Kybartuose vykusiuose minėjimo renginiuose. Čia Marijampolės baikerių klubas „Siena“ kartu su Kybartų seniūnija ir Kybartų kultūros centru kvietė prie uždegtų laužų prisiminti tą beginklę mūsų tautiečių kovą, kuri mums visiems dovanojo laisvę, pasiklausyti Sausio 13-osios liudininko prisiminimų, kartu pažiūrėti dokumentinį filmą apie to meto įvykius.

Prisiminimais kartu su kybartiečiais dalijosi ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Vėliau Kybartų kultūros centro salėje vyko sunkaus roko grupės „S. W. S.“ koncertas.

Sekmadienį Laisvės gynėjų dienos renginiai vyko Vilkaviškyje. Po Šv. Mišių už mūsų laisvės kovotojus visi buvo kviečiami į Vilkaviškio kultūros centrą, kur vyko minėjimo popietė „Laisvės žodžiai...“.

Jame prisimintos Sausio 13-osios įvykių aukos: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus. Aukų atminimas pagerbtas tylos minute, prisimintos jų biografijos, didžiausi pomėgiai.

Minėjime dalyvavęs Savivaldybės vadovas A. Neiberka prisiminė, kokios nuotaikos vyravo Lietuvoje, kai Vilniuje vyko šie baisūs įvykiai. Kaip miestuose ir kaimuose likę žmonės prie televizorių, radijo imtuvų gaudyte gaudė kiekvieną žodį iš Vilniaus. Meras pabrėžė, kad ši diena yra ne tiktai atminimo diena, tai – mūsų visų laisvės diena. Jis kvietė visus branginti mums iškovotą laisvę, likti ištikimais Tėvynei.

Susirinkusieji taip pat klausėsi „Šimtmečio dialogo“. Tai dedikacija poetams Maironiui ir Sigitui Gedai. Poeziją skaitė ir interpretavo mylima ir Vilkaviškyje dažnai apsilankanti aktorė Virginija Kochanskytė. Sukurti šią programą ją paskatino S. Gedos devyni sonetai ir epitafija „Maironio mirtis“. Šalia jos muzikines interpretacijas kūrė Vilkaviškio muzikos mokyklos auklėtinė Milda Kalavinskaitė ir jos mokytoja Raimonda Kurauskienė. Skaitydama 9 sonetų ciklą, aktorė tarsi užbūrė melodingu balsu ir ekspresija susirinkusiuosius.

Šią ypatingą dieną taip pat vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimo rekreacinis žygis „13 km Sausio 13-ajai“, kurį organizavo Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Vilkaviškio Petro Karužos 406-oji kuopa. Sugrįžę prie Vilkaviškio kultūros centro žygio dalyviai vaišinosi arbata ir dalijosi nueito žygio įspūdžiais.


Minėjimas Kybartuose:


Nuotr.: Savivaldybės, Albino Vilimaičio ir Alvydo Dirsės