Meniu
Pasaulio kybartiečių draugijos atstovai lankėsi Savivaldybėje

Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas ir jo pavaduotoja Daiva Riklienė, bei kiti Savivaldybės specialistai susitiko su Pasaulio kybartiečių draugijos atstovais. Susitikime aptarti du svarbūs klausimai: Pasaulio kybartiečių galerijos Kybartuose įkūrimas ir į kultūros paveldo objektų sąrašą dėl išskirtinės architektūros įtraukto pastato Kybartuose, J. Basanavičiaus gatvėje, išlikimo klausimas, kuris šiuo metu yra avarinės būklės ir kelia didelį pavojų aplinkiniams.

Pirmuoju klausimu Savivaldybės meras A. Neiberka informavo draugijos narius, kad jau yra nuspręsta, kad Galerija turi veikti prie  Kybartų kultūros centro, o tam reikia inicijuoti Kybartų kultūros centro veiklos nuostatų pakeitimus, į Kybartų kultūros centro veiklą įtraukiant kultūrinio švietimo veiklą. Ketinama artimiausiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje pristatyti naujų Kybartų kultūros centro veiklos nuostatų projektą ir laukti Tarybos narių pritarimo Pasaulio kybartiečių galerijos įsteigimui.

Antruoju klausimu, Pasaulio kybartiečių draugijos atstovai išreiškė nuogąstavimus dėl avarinės būklės pastato Kybartuose, kurio dalies bendrasavininkai yra ir jie, likimo. Pasak jų, jie per daugelį metų jau padarė viską, kas buvo jų galiose dėl šio pastato išsaugojimo, tačiau dabar supranta, kad yra nebepajėgūs toliau tęsti šį sumanymą.

Dėl vientisumo, išsaugotos puošybos, Karaliaučiuje pagamintų metalinių žaliuzių krautuvėlių langams pastatas J. Basanavičiaus gatvėje įtrauktas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą. Tačiau šiuo metu jis yra tokios būklės, kad, regis, tuoj grius. Be to, namą itin nuniokojo 2000 metais kilęs gaisras ir kai kurių jo patalpų savininkų neveiklumas.

Pastatą arba reikia sutvarkyti arba nugriauti, tačiau tam turi pritarti visi savininkai. Šis klausimas ne kartą buvo svarstytas su patalpų savininkais, su Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Marijampolės teritorinio padalinio atstovais, tačiau vieningos nuomonės kaip išsaugoti pastatą, taip ir nebuvo prieita.

Prastėjant pastato būklei, 2018 m. rugpjūčio 29 d. Savivaldybė raštu kreipėsi į visus patalpų savininkus dėl statinio (jo patalpų) nepriežiūros, nurodydama, kad nesiimant jokių veiksmų dėl patalpų avarinės grėsmės pašalinimo bus surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir Savivaldybės administracija skirs baudas. Dėl statinio nepriežiūros neigiamai pasisakė ir Kultūros paveldo departamentas.

Savivaldybė nenusišalina nuo pagalbos sprendžiant šį klausimą, tačiau galutinis sprendimas – tik savininkų rankose.