Meniu
Kartu su rajono verslininkais išanalizuota Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros rėmimo programa

Kovo 21 dieną Savivaldybės vadovai kvietė į susitikimą rajone veikiančių įmonių vadovus ar jų atstovus – Savivaldybėje buvo organizuojami valdžios ir verslo pusryčiai.

Susitikime pagrindinis dėmesys buvo skirtas aptarti Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtros rėmimo programą Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

Kviestinė viešnia – VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė Eglė Stebulienė – dalijosi ekspertine patirtimi, supažindino su kitų savivaldybių Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros rėmimo galimybėmis, išsakė pastabas, ką būtų galima tobulinti, o ko atsisakyti.

Anot E. Stebulienės, beveik visos Lietuvos savivaldybės turi SVV programas, tačiau ne visos jų tinkamai iškomunikuoja apie teikiamą pagalbą verslininkams. Tokios pastabos sulaukė ir Vilkaviškio rajono savivaldybė, nes Savivaldybės internetinėje svetainėje informacija apie SVV programą yra ne taip jau ir lengvai pasiekiama, tenka parsisiųsti atskirą failą. Ekspertė siūlo palengvinti informacijos radimą, pateikti ją taip, kad ja būtų paprasta dalintis socialiniuose tinkluose, suteikti galimybę verslininkams pateikti prašymus neišėjus iš namų.

E. Stebulienė išsakė kritiką ir skiriamai paramai lankstinukų gamybai bei internetinių svetainių kūrimui. Pasak ekspertės, šiais laikais lankstinukai yra nepaveiki reklamos forma, o internetinę svetainę galima susikurti su nemokamomis ir lengvai pasiekiamomis platformomis. E. Stebulienė taip pat pristatė kokios paramos priemonės mūsų savivaldybėje yra perteklinės, ir kurias verslininkai gali gauti per kitas, būtent tuo ir užsiimančias institucijas.

Be to, viešnia pristatė pernai „Versli Lietuva“ rengtos verslininkų apklausos rezultatus. Kaip pagrindinį SVV programų trūkumą verslininkai įvardijo menkas kompensavimo sumas ir didelę biurokratiją.

Teikiamos paramos verslui galimybes pristatė ir Marijampolės teritorinės darbo biržos Vilkaviškio skyriaus vadovė Reda Besasaparienė.

Po šio susitikimo susipažinus su kitų savivaldybių verslo rėmimo galimybėmis, atsižvelgus į išsakytas pastabas ir rajono verslininkų pageidavimus, bus keičiama ir papildoma programa priemonėmis, kurios būtų aktualios mūsų rajono verslininkams, remtų ir skatintų smulkiojo ir vidutinio verslo kūrimą, prisidėtų prie gyventojų verslumo skatinimo bei konkurencingos verslo aplinkos kūrimo Vilkaviškio rajone.


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė