Meniu
Vyko apvalaus stalo diskusija „Regiono iššūkiai ir galimybės. Vilkaviškio kryptis“

Spalio 18 d. Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre vyko apvalaus stalo diskusija, kurioje kalbėta apie Sūduvos regiono verslo situaciją bei perspektyvas. Diskusijoje dalyvavo ir apie eksporto galimybes bei iššūkius pasakojo bendrovės „SME Finance“ patarėjas ekonomikai Aleksandras Izgorodinas. Savo įžvalgomis apie Vilkaviškio rajono ekonominę ir verslo situaciją dalinosi ekonomistas dr. Gitanas Nausėda.

Susitikimo metu dr. G. Nausėda kalbėjo apie dabartinę padėtį Vilkaviškio rajone, galimybes bei perspektyvas. Ekonomisto pastebėjimu, demografinė padėtis Vilkaviškio rajone – netoli šalies vidurkio, socialinė visuomenės sveikata nebloga ir gerėjanti, santykinai didelis santuokų skaičius rodo regiono potencialą – nemažai jaunų šeimų pasilieka regione, tačiau pabrėžė, jog viso Marijampolės regiono indėlis į šalies ekonomikos katilą yra menkas, todėl būtina stiprinti pramonės sektoriaus produktyvumą. Taip pat paminėjo, jog būtina aktyviau žvalgytis užsienio rinkų bei stengtis pritraukti investuotojus. Ekonomisto pastebėjimu, Vilkaviškio rajono savivaldybės turizmo rinka turi didelį potencialą, todėl būtina stiprinti ir šią sritį.   

Diskusijoje, kurioje dalyvavo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai, taip pat aptarta regioninės politikos tema, kalbėta apie galimybes, kurios leistų rajone užtikrinti palankias verslo sąlygas, aptartos regiono stiprybės bei silpnybės.