Meniu
Vyko konferencija „Sprendimas – ieškoti“

Rugpjūčio 29 d. Vilkaviškio kultūros centre vyko konferencija „Sprendimas – ieškoti“. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus kartu su Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba organizuota konferencija buvo skirta aptarti kūrybiškumui palankios aplinkos kūrimo elementus.

Konferencijoje dalyvavo gausus būrys pranešėjų bei dalyvių. Visus susirinkusius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybes administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, kuri palinkėjo gausiai susirinkusiai švietimo bendruomenei tobulėti nebijant naujų iššūkių bei padėkojo pedagogams už jų sunkų ir atsakingą darbą.

Konferencijoje, kuri buvo suskirstyta į dvi dalis, įdomius pranešimus skaitė įvairiausių sričių profesionalai.

Pirmoje dalyje pranešimą skaitė Šarūnas Dignaitis, „Sėkmės“ mokyklos vadovas, „OVC Consulting“ konsultantas. Vienas iš pirmųjų konferencijos pranešėjų bandė atsakyti į klausimą  ar mokytojo rolė – patenkinti moksleivių poreikius?. Kornelija Anelauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, skaitė pranešimą „Klausytis širdies – kelias atrasti“. Mergina pasidalijo savęs pažinimo kelione. Aušra Mickevičienė savo pranešime švietimo bendruomenei pristatė  Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje vedamas edukacines programas. Pirmąją dalį savo pranešimu „Šeimos tango“ užbaigė Sandra Pautienytė, Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos mokymo specialistė, kuri pabrėžė, jog šeima – svarbiausia ugdymo institucija ir kiekvienas turėtume būti pavyzdžiu savo vaikams.   

Antroji dalis prasidėjo Justino Narvido, gydytojo klouno organizacijoje „Raudonos nosys“,  pranešimu. Joalita Arbačiauskienė, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bibliotekos vedėja, kalbėjo apie kūrybiškumą, būdus, kaip jį pasiekti. Daiva Neiberkė ir Rūta Bakūnienė pasidalijo savo patirtimi, iššūkiais ir atradimais, patirtais pritaikant IKT pradiniame ugdyme. Savo įžvalgomis apie mokyklos ir šeimos santykių svarbą pasidalijo Šarūnė Kamaitytė, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė kalbėjo apie Vilkaviškio rajono ugdymo įstaigų padėtį, pasiekimus. Paskutinis pasisakęs pranešėjas – Gražvydas Kazakevičius, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras. Viceministras savo pranešime „Tarp reprodukcijos ir interpretacijos“ kalbėjo apie ugdymo įstaigų ir mokytojų būtinybę nuolat tobulėti, apie tai, kad šiuolaikinės mokyklos turi prisitaikyti prie naujų iššūkių ir atrasti vis naujus metodus, kaip sudominti vaikus.

 Konferencijos metu ne kartą buvo pabrėžta, kad mokytojai, siekdami visapusiškai ugdyti jaunąją asmenybę, turi nuolat bendrauti ir bendradarbiauti su mokiniu, o ugdymo procese būtina pasitelkti kūrybiškumą. 

Konferenciją užbaigė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokinio Kęstučio Malskio atliktas muzikinis kūrinys saksofonu.