Meniu
Vilkaviškio neįgaliųjų draugija aptarė praėjusių metų darbus

Šiandien vyko Vilkaviškio neįgaliųjų draugijos ataskaitinis susirinkimas. Jame pasidžiaugta praėjusių metų veiklos rezultatais, patvirtinti draugijos įstatai, pritarta finansinei bei revizijos ataskaitoms, priimtas sprendimas dėl nario mokesčio pakėlimo.

790 neįgaliųjų vienijančios draugijos ataskaitinis susirinkimas prasidėjo tylos minute – taip buvo pagerbtas į amžinybę išėjusių draugijos narių atminimas.

Vėliau draugijos pirmininkė Janina Žekienė pateikė išsamią veiklos ataskaitą už 2018 metus. Pirmininkė aptarė svarbiausius praėjusiais metais įgyvendintus darbus, organizuotus susitikimus, diskusijas. Ji pasidžiaugė, jog draugijos nariai aktyvūs ir dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose. Draugijoje veikia užimtumo klubas „Kamanė“. Šio klubo rankdarbiais ne kartą galėjo pasigrožėti ir rajono gyventojai. Taip pat veikia ansamblis „Likimas“, kuris dažnai koncertuoja įvairiuose susitikimuose, šventėse. J. Žekienė pastebėjo, jog draugijos nariai labai kūrybingi, ne vienas iš jų rašo eilėraščius.

Pirmininkė savo ataskaitoje paminėjo, jog neįgaliesiems yra nuolat teikiama informacija, rengiamos išvykos, pasirūpinama atvykimu į gydymosi įstaigas. Iš viso per praėjusius metus jiems buvo suteikta apie 4000 paslaugų, kurios palengvino sunkų neįgaliųjų gyvenimą.

Kaip teigė J. Žekienė, svarbiausia draugijoje yra bendravimas, vienas kito supratimas, draugystė ir palaikymas: „Labai svarbu bendrauti, nes dažnai neįgalieji jaučiasi vieniši, apleisti. Mūsų draugijos tikslas – užpildyti tą tuštumą, vienišumą“.

Draugijos nariai vienbalsiai pritarė pirmininkės ataskaitai ir dėkojo jai už aktyvumą, rūpestį bei pagalbą.

Susirinkusius draugijos narius, pirmininkę pasveikinti atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis dėkojo draugijai už aktyvią veiklą, pozityvumą ir ateityje linkėjo dar daugiau prasmingų darbų.

Vėliau draugijos nariai buvo supažindinti su finansų, revizijos ataskaitomis, kurioms taip pat vienbalsiai pritarė. Susirinkime trumpai prisistatė naujoji Vištyčio grupės vadovė Loreta Beinakaraitytė. Galiausiai visi draugijos nariai balsavo dėl nario mokesčio pakėlimo. Nors buvo įvairių siūlymų, galiausiai nutarta mokestį padidinti vienu euru (nuo kitų metų bus mokamas 3 Eur nario mokestis).