Meniu
Valstybės atkūrimo 100-metis paminėtas Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne

Gegužės 12 d. Jono Basanavičiaus gimtinėje įvyko tradicinė Ąžuolyno dienos sueiga. Šiais metais šventė buvo skirta paminėti valstybės atkūrimo šimtmetį ir pasidžiaugti darbo vaisiais – baigta sodinti šimtmečio giraite, kuri ateities kartoms paliudys apie Lietuvos atkūrimo šimtmetį ir įamžins nelygstamą meilę Tėvynei.

Šimtmečio giraitė buvo pradėta sodinti 2014 metais, švenčiant Atgimimo ąžuolyno 25-metį. Prie giraitės kūrimo prisidėjo visų penkių Lietuvos etnografinių regionų žmonės, todėl šimtmečio giraitę sudaro penki ąžuolų guotai, skirti penkiems Lietuvos regionams: Sūduvai, Aukštaitijai, Dzūkijai, Mažajai Lietuvai ir Žemaitijai. Pirmieji ąžuolus pasodino suvalkiečiai, o pernai giraitę sodinti baigė dzūkai.

Šventė prasidėjo Lietuvos himno giedojimu. Skambant Lietuvos himnui, valstybės vėliavą iškėlė skautai, kurie kartu su valstybe švenčia savo šimtmetį. Plevėsuojant Lietuvos trispalvei, sveikinimo žodžius tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Visus susirinkusius pasveikinęs meras dėkojo prisidėjusiems prie Jono Basanavičiaus tėviškės atgaivinimo ir džiaugėsi, kad Vilkaviškio rajonas išaugino tiek daug gabių žmonių, kurie kūrė Lietuvą ir pastatė valstybės pamatus ateities kartoms.

Šventėje dalyvavo ir daugiau garbių žmonių: Nepriklausomybės akto signatarai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Juozas Olekas, kuris pasidžiaugė, jog tautinio atgimimo ąžuolynas kiekvienais metais vis labiau auga, žaliuoja ir sukviečia būrius žmonių susirinkti ąžuolyno apsuptyje.

Renginio metu susirinkusiesiems savo pasirodymus dovanojo Kauno mišrus choras „Saluto“, liaudiškos muzikos ansamblis „Kankleliai“, Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“, tautiška kapelija „Sutaras“. Šventinę programą baigė folkroko grupės „Žalvarinis“ pasirodymas.

Šventės dalyviai taip pat buvo kviečiami apžiūrėti Leonardo Skripsto fotografijų parodą, kurioje įamžinti vaizdai, kaip buvo kuriama šimtmečio giraitė.

Šventės dieną dangus lepino saule ir šiluma, todėl daugelis traukė pasigrožėti nuolat puoselėjamu ir kasmet plečiamu ąžuolynu, užimančiu net 40 hektarų plotą. Vaikščiodami ąžuolyno takais svečiai galėjo pažinti svarbiausias valstybės istorijos datas, pamatyti žaliuojančius ąžuoliukus, pasodintus Lietuvai nusipelniusių žmonių.

Deimantė Jočytė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė