Meniu
Savaitgalį Paežerių dvarą puošė ledo skulptūros ir įspūdingi šviesos efektai

Praėjusį savaitgalį visi traukė į Paežerių dvarą. Ten žmones džiugino ir stebino įspūdingas ledo skulptūrų ir šviesų festivalis „Pasaka“. 22 skirtingų tautybių menininkai tris dienas darbavosi prie ledo luitų, kurie virto neįtikėtino dydžio ir formų gražiausiomis figūromis ir pasakų herojais.

Festivalio organizatoriai – Paulius Orlovas ir Mantas Linkevičius – magiškoje dvaro aplinkoje sukūrė tikrą žiemos pasaką. Festivalyje dalyvavę geriausi pasaulio ledo meistrai unikalioje erdvėje atskleidė ne tik savo talentą, kūrybines galias, bet ir tikrąsias ledo skulptūrų paslaptis.

22 menininkai iš Lietuvos, Vokietijos, Mongolijos ir net Indonezijos per visą savaitgalį sukūrė beveik  keturias dešimtis įspūdingų ledo skulptūrų ir rungėsi tarpusavyje dėl geriausiųjų titulų.

Iš viso buvo kovojama dviejose kategorijose – gaminant mažas, maždaug 130 kg sveriančias skulptūras, bei didesnes, kurioms buvo skirta 1250 kg skaidraus ledo. Pastarosios buvo maždaug 3 metrų aukščio ir bemaž 1,5 metrų pločio. Festivalio metu panaudota beveik 40 tonų ledo, kurį šaldyti organizatoriai pradėjo dar prieš metus.

Mažųjų skulptūrų kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo Jonas Gencevičius, 2-oji vieta teko Gintarei Stašaitytei ir 3-ąja vieta džiaugėsi Liutauras Griežė.

Didžiųjų skulptūrų kategorijos 1-oji vieta iškeliavo į Mongoliją. Ją laimėjo Lkhagvadorj Dorjsuren ir Battur Enkhtur. 2-osios vietos laimėtojai – Martynas Gaubas ir Tautvydas Pavilionis, 3-osios vietos – Kęstutis ir Vytautas Musteikiai.

Festivalio lankytojai ne tik stebėjosi menininkų meistriškumu, bet ir grožėjosi sukurtų ledo skulptūrų grožiu – jų įspūdį temstant sustiprino specialieji šviesos efektai, kurių buvo išties daug. Visiems šviestuvams atsigabenti prireikė net penkių sunkvežimių! Lankytojus stebino ne tik apšviestos skulptūros, bet ir įspūdingi lazerių ir šviesų šou, o prie vakaro magijos prisidėjo ugnies šou meistrai „Ugnies valdovai“, surengę žadą atimančius pasirodymus.

Festivalio lankytojų laukė ir daug kitų staigmenų. Specialiai dėl šio renginio iš Kalifornijos atskrido dailiojo čiuožimo Pasaulio čempionas Aidas Reklys. Pasirodymus surengė ir kiti dailiojo čiuožimo profesionalai.

Atvykę pasigrožėti ledine švente, galėjo patys išbandyti savo rankų miklumą ir ledo trapumą gaminant skulptūrą, pasimėgauti jodinėjimu arkliais, pašaudyti iš lanko ar klausytis mažiesiems festivalio lankytojams skaitomų pasakų.

Iš viso festivalyje, organizatorių teigimu, apsilankė daugiau nei 20 tūkstančių žmonių. Gyventojai pažiūrėti įspūdingų skulptūrų, skubėjo ne tik iš Marijampolės regiono, bet ir iš kitų Lietuvos kampelių.

„Ledo meistrų“ organizuotas ledo meistrystės festivalis buvo pirmasis toks tarptautinio lygio renginys ne tik Suvalkijos krašte, bet ir visoje Lietuvoje.

Kam nepavyko patekti į renginį ir pamatyti ledo skulptūrų, tai dar galite padaryti apsilankę Paežerių dvare, nes profesionalų meistrų sukurtos ledo skulptūros liko. Tačiau kiek jos dar stovės Paežerių dvaro parke priklausys nuo oro.


Akimirkos iš festivalio: