Meniu
Renginiai

 

 

 

Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų. Kokiais renginiais mes juos minėsime?

Visą 2018 metų renginių, skirtų Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui, planą galite rasti čia 

William Gibson

 

DVIESE SŪPUOKLĖSE

 

Režisierius ‒ Ulanbek Baialiev
Scenografas ir kostiumų dailininkas – Youlian Tabakov
Kompozitorius – Faustas Latėnas
Iš anglų kalbos išvertė Auksė Mardosaitė

Vaidina: Indrė Patkauskaitė, Mantas Vaitiekūnas

PREMJERA  2017 m. gruodžio 8, 9 d.

 

II DALIŲ SPEKTAKLIS (trukmė 2 val. 30 min.)

 

 

 

2017 m. gruodžio 8, 9 dienomis Vilniaus mažasis teatras pakvietė į spektaklio "Dviese sūpuoklėse" premjerą. Jausminga retro stiliaus melodrama, sukurta pagal prestižinį „Tony Awards“ apdovanojimą pelniusią 1958 m. sukurtą Williamo Gibsono pjesę, patiks pasiilgusiems psichologinio teatro. Subtilūs vyro ir moters santykių niuansai, taiklūs dialogai ir kandus humoras Rimo Tumino mokinio Ulanbeko Baialievo spektaklyje panardins į septintojo dešimtmečio filmus primenančią atmosferą ir leis mėgautis puikia aktorių Manto Vaitiekūno ir Indrės Patkauskaitės vaidyba.

 

Pjesėje šiandien naujai nuskamba ypač aktualios lyčių susipriešinimo bei neišsipildžiusios meilės temos. „Dviese sūpuoklėse“ yra visos prielaidos aiškintis dabarties problemas, užduodant klausimą: "Kam vyras ir moteris reikalingi vienas kitam? Ar tik dėl giminės pratęsimo instinkto ir vienatvės baimės?"

 

Pasak režisieriaus U.Baialiev, sūpuoklių vaizdinys ne šiaip sau įvestas į pavadinimą. Tarp vyro ir moters vyksta rungtynės, žaidimas - karas. „Dviese sūpuoklėse“ veiksmo vieta - šiuolaikinis pasaulis, kuriame žmogui palikta labai mažai vietos susitikti su kitu žmogumi. Sūpuoklės čia - stiprus priešpriešos vaizdinys. Moteris ir vyras šiame žaidime turi unikalų, archaišką savos būties įsivaizdavimą, buvimo būdą, savos vietos, pašaukimo paieškas. Ir per šią klasikinę lyčių dualizmo prizmę galima pabandyti įžvelgti tikrąsias karo tarp vyro ir moters priežastis.

 

Vilniaus mažojo teatro pristatomoje premjeroje naujai nuskamba ir tikros lietuviško teatro legendos atbalsis – septintajame dešimtmetyje spektaklyje „Dviese sūpuoklėse" vaidino aktoriai Monika Mironaitė ir Artiomas Inozemcevas, o to paties pavadinimo TV filme aktoriai Nelė Savičenko ir Kostas Smoriginas.

 

2018-03-28 18.00 val. Vilniaus Mažojo teatro premjera „Dviese sūpuoklėse“. Bilietų kainos 9, 10, 12 €. Bilietus platina bilietai.lt ir  centro kasa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Paskutinis atnaujinimas: 2018-03-13 10:23:05