Meniu
Ralfui Selindžeriui įteiktos Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės piliečio regalijos

Birželio 29 dieną įvyko baigiamieji net tris dienas trukusio I- pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio renginiai Paežerių dvaro sodyboje. Čia apsilankiusieji galėjo rasti įvairiausių pramogų, apsilankyti bendruomenių kiemeliuose, išgirsti įdomius pokalbius su žymiais mūsų kraštiečiais. Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, atvykęs į uždarymo renginį, turėjo ypatingai džiugių naujienų.

Birželio 29 dieną įvykusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės piliečio vardą suteikti dviem rajonui nusipelniusiems asmenims. Vienas jų – iš Vištyčio krašto kilęs Donatas Kazlauskas, kuris padovanojo Vištyčio ugniagesių komandai ugniagesių automobilį.

Kitas – svečias iš Izraelio Ralfas Selindžeris, kurio nuopelnus mūsų krašto istorijai sunku suskaičiuoti. Šis žmogus, net nebūdamas vilkaviškietis, myli šį kraštą ne mažiau nei čia gyvenantys, garsina mūsų rajono vardą visame pasaulyje, jau daug metų atlieka svarbius tyrimus, domisi mūsų istorija, renka svarbius istorinius faktus, kuriais maloniai dalinasi ir su mumis. Jo iniciatyva buvo pastatyti stendai, kuriuose aprašoma Vilkaviškyje gyvenusių žydų istorija, surašyti juos gelbėję lietuviai, taip pažymint Holokausto vietą Vilkaviškyje ir pagerbiant čia gyvenusios žydų tautos atminimą.

Penktadienį vykusio šventinio renginio metu Ralfui Selindžeriui Savivaldybės meras A. Neiberka įteikė Garbės piliečio regalijas, padėkojo už jo darbus, svarų indėlį į Vilkaviškio istorijos išsaugojimą ir palinkėjo neblėstančios energijos, kad dar daug metų ši graži draugystė nenutrūktų.

Meras taip pat pasveikino I pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio organizatorius – visuomeninio judėjimo „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ narius ir dalyvius su puikiai pavykusiais renginiais, dėkojo jiems už iniciatyvą, iš viso pasaulio suburtus vilkaviškiečius ir linkėjo, kad šis gražus renginys taptų tradicija.

Sąskrydžio dalyvius pasveikino ir svečiai iš kaimyninių savivaldybių. Į renginį atvykęs Šakių savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis ne tik atvežė dovanų – Šakių cirko „Šypsena“ pasirodymą, bet ir pats uždainavo: pasveikinęs visus su puikia iniciatyva, Meras sudainavo Vytauto Šiškausko dainą „Čia mūsų žemė“.

 


Akimirkos iš I-ojo pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio uždarymo renginio:

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė