Meniu
Pristatytas Vilkaviškio autobusų stoties atnaujinimo projektas

Vasario 20 dieną įvyko viešas susirinkimas, kuriame buvo pristatomi Vilkaviškio autobusų stoties ir komercinės paskirties patalpų statybos projektiniai pasiūlymai.

Viešą susirinkimą vedė Vilkaviškio autobusų stoties projekto autorius architektas Gintaras Balčytis. Nors visuomenės atstovai statytojui ar projektuotojui beveik visą mėnesį galėjo teikti pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų, tačiau, kaip informavo G. Balčytis, buvo gautas tik vienas gyventojo atsiliepimas, kuriame išsakomi teigiami atsiliepimai apie parengtą projektą ir siūloma kuo greičiau pradėti naujosios autobusų stoties statybas.

Deja, ir pats viešas susirinkimas nesulaukė didelio susidomėjimo. Į jį atėjo tik viena Vilkaviškio miesto gyventoja, kuriai buvo išsamiai atsakyta į jai rūpimus klausimus, susijusius su naujosios autobusų stoties statybomis.

Susitikime taip pat dalyvavo Tarybos narys K. Kružinauskas, Vilkaviškio miesto seniūnas R. Kurauskas, UAB „Kautra“ atstovas M. Jasaitis, UAB „Vilkaviškio autobusų stotis“ direktorius A. Ankevičius, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas E. Rumbinas. Kiek vėliau prie posėdžiaujančiųjų prisijungė iš kito susitikimo grįžę rajono vadovai: meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Kazys Kiaulakis ir Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Diskusijos pernelyg ilgai neužsitęsė, nes projektas įvairiuose lygiuose daugsyk buvo aptartas anksčiau, tad esminių klausimų niekam nekilo. Susirinkusieji vartė ant stalo paskleistus brėžinius, domėjosi būsimų statybų detalėmis, o iš Kauno atvykęs projekto autorius architektas G. Balčytis atsakinėjo į klausimus.

Priminsime, jog dabartinį autobusų stoties pastatą numatyta visiškai nugriauti, o jo vietoje pastatyti naują su įvairiomis kitos paskirties patalpomis. Taip pat bus sutvarkyta ir visa teritorija iki „Lukoil“ degalinės, žemės trikampyje tarp Vytauto, S. Daukanto ir Kapų gatvių.

Visas naujosios Vilkaviškio autobusų stoties kompleksas turėtų išsidėstyti maždaug 1,1 ha žemės plote, apimančiame dabartinės stoties teritoriją ir parkelį, taip pat stočiai priklausančią automobilių stovėjimo aikštelę prie „Lukoil“ degalinės.

Investuotojams pavyko susitarti, kad autobusų techninio aptarnavimo vietos atsirastų „Lukoil“ degalinės teritorijoje. Šios degalinės savininkai planuoja pertvarkyti dabartinį degalinės pastatą ir įrengti automobilių plovyklą, kur tuo pačiu būtų įrengtas ir autobusų aptarnavimo centras. Prie naujosios autobusų stoties taip pat bus įrengti 6 autobusų atvykimo ir 1 išvykimo dengti peronai, numatytos autobusų naktinio stovėjimo vietos, taip pat bus įrengta 106 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su atskiromis vietomis taksi automobiliams ir specialiosioms tarnyboms.

Tiek naujojo autobusų stoties pastato, tiek visos teritorijos aplink jį koncepcija išliko „žalia“, t. y. planuojama išsaugoti dabartinį parką, įrengti daug žaliųjų zonų, o pats statinys bus parkinio tipo, kuris neturės pagrindinio fasado. Taip pat ketinama pastatą įrengti taip, kad jis būtų kuo labiau draugiškai aplinkai, t. y. panaudoti tokius atsinaujinančius energijos šaltinius kaip saulė ar geoterminiai vandenys.

Pagrindinis įėjimas į stotį pėstiesiems, kaip ir anksčiau, numatytas iš miesto pusės, pro nedidelį skverelį, pastato vidinį kiemą, dengtą stogine, kuriame augs išsaugoti seni medžiai, bus įrengti landšaftiniai kalniukai su gėlynais ir apšvietimu. Taip ketinama pratęsti parką po stogu – tai leistų išsaugoti daugelį dabartinių medžių.

Naujajame autobusų stoties pastate po bendru stogu įsikurs ne tik autobusų stoties administracija, kasos, laukimo salė, siuntų terminalas, bet ir tualetas, mamos ir vaiko kambarys, pagalbinės patalpos. Taip pat bus įruoštos patalpos kepyklėlei, nuomojami plotai kitoms paslaugoms. Su kai kuriais galimais nuomotojais jau susitarta. Stotyje turėtų įsikurti kepyklėlė, vaistinė, ekologinių produktų, gėlių parduotuvėlės bei kt.

Statybų darbus planuojama pradėti šiais metais, kai tik bus pabaigti tvarkyti su žeme susiję dokumentai.


Projektiniai pasiūlymai

Vilkaviškio autobusų stoties vizualizacija:


Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė