Meniu
Pradeda veikti Vilkaviškio rajono savivaldybės DOTS kabinetas

Nuo šių metų kovo 1 d. viešojoje įstaigoje Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre pradeda veikti Vilkaviškio rajono savivaldybės tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso (toliau – DOTS) kabinetas. Paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 7 val. iki 8.30 val.

DOTS – Pasaulio sveikatos organizacijos patvirtinta strategija, kurią Pasaulio bankas įvardijo kaip vieną iš ekonomiškai efektyviausių tuberkuliozės kontrolės priemonių, leidžiančių pasiekti geriausių tuberkuliozės gydymo rezultatų. DOTS – pacientų, sergančių tuberkulioze, gydymo tęsimas ambulatorinėmis sąlygomis. DOTS esmė – užtikrinti, kad pacientas laiku išgertų nemokamai gaunamus antituberkuliozinius vaistus stebint asmens sveikatos priežiūros specialistui, nenutrauktų paskirto gydymo ir būtų sėkmingai išgydytas. Numatoma DOTS kabinetuose besilankančius ligonius skatinti socialine parama (maisto talonais ir kompensuojant faktiškai patirtas kelionės išlaidas).

Tuberkuliozė – viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių visuomenei pavojingų užkrečiamųjų ligų, kurią sukelia mikobakterija. Tai – infekcinis susirgimas. Pagrindinis infekcijos šaltinis yra asmuo, sergantis atvira plaučių tuberkulioze, iš kurio organizmo kosint, čiaudint, kalbant sklinda tuberkuliozės mikobakterijos ir taip patenka į aplinką. Artimai ir ilgai kontaktuojant su sergančiu atvira plaučių tuberkulioze asmeniu yra tikimybė užsikrėsti bei susirgti šia liga. Nesigydantis tuberkulioze sergantis žmogus gali mirti.


Aušra Kasulaitienė

Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė